خرید اینترنتی کفی افزایش قد

یکشنبه شب مراسم اختتامیه ی جشنواره ی فیلم کن با اجرای مونیکا بلوچی برگزار شد و هیئت داوران، برندگان جوایز به ویژه برنده ی نخل طلایی جشنواره را معرفی کردند.

هفتادمین جشنواره ی فیلم کن از بیست وهفتم اردیبهشت میزبان بزرگان سینمای جهان بود و امسال نیز همانند سال های گذشته نام چهره های شاخصی چون میشائیل هانکه، میشائیل آزاناویسیوس، سوفیا کوپولا، تاد هاینس، فاتح آکین و آندری زویاگینتسف در بخش اصلی جشنواره دیده می شد.

در این میان روبن اوستلوند سوئدی برای فیلم “مربع” افتخار کسب نخل طلایی را بدست آورد. پیش از این اوستلوند در سال 2014 برای فیلم “توریست” برنده ی جایزه ی بهترین فیلم بخش نگاه نو جشنواره کن شده بود. گفتنی است این نخستین بار پس از جنگ جهانی دوم است که یک کارگردان سوئدی به این افتخار می رسد.

همچنین جایزه ی بهترین فیلم بخش “نوعی نگاه” جشنواره به “لِرد”، هفتمین فیلم بلند محمد رسول اُف کارگردان ایرانی رسید. رسول اُف پیش از این نیز در سال 2011 برای “به امید دیدار” و 2013 برای “دست نوشته ها نمی سوزند” نامزد این جایزه شده بود.

جایزه ی بزرگ جشنواره که مهمترین عنوان پس از نخل طلا به شمار می رود به رابین کامپیلو برای فیلم “120 تپش در دقیقه” رسید که تعدادی از منتقدین آن را شایسته ی نخل طلایی می دانستند.

جایزه ی بهترین کارگردانی را سوفیا کوپولا برای فیلم “فریب خورده” به خانه برد. فرزند فرانسیس فورد کوپولا پیش از این جایزه ی شیر طلایی ونیز را برای فیلم “جایی” دریافت کرده بود و جایزه ی اسکار بهترین فیلمنامه برای “گمشده در ترجمه” و نامزدی نخل طلای کن را برای “ماری آنتوانت” در کارنامه ی خود دارد.

دایان کروگر جایزه ی بهترین بازیگر زن را برای بازی در “محو شدگی” ساخته ی فاتح آکین و خواکین فنیکس جایزه ی بهترین بازیگر مرد را برای نقش آفرینی در “تو واقعا اینجا نبودی” اثر لین رامسی بدست آوردند. گفتنی است جایزه ی بهترین بازیگر مرد سال گذشته به شهاب حسینی رسیده بود.

جایزه ی بهترین فیلمنامه که سال گذشته به اصغر فرهادی رسیده بود، امسال بصورت مشترک به یورگن لانتیموس برای “کشتن آهوی مقدس” و لین رامسی برای “تو واقعا اینجا نبودی” رسید.

فیلم “بی عشق” به کارگردانی آندری زویاگینتسف نیز که یکی دیگر از شانس های اصلی نخل طلایی جشنواره به حساب می آمد تنها با جایزه ی ویژه ی هیئت داوران جشنواره را ترک کرد.

و اما جایزه ی ویژه ای که به مناسبت هفتادمین دوره ی برگزاری جشنواره تدارک دیده شده بود به نیکل کیدمن اهدا شد. کیدمن در دو فیلم “فریب خورده” و “کشتن آهوی مقدس” که در بخش اصلی جشنواره حاضر بودند نقش آفرینی کرده بود.

پدرو آلمادووار، کارگردان نامی اسپانیایی سردبیر داوران این دوره از جشنواره بود و جسیکا چستین بازیگر آمریکایی در کنار فن بینگ بینگ، مارن آده، اگنس ژوئی، گابریل یارد، پارک چان ووک، پائولو سورنتینو و ویل اسمیت او را در هیئت داوران همراهی می کردند.


نخل طلا به سوئدی ها رسید؛ گزارش اختتامیه جشنواره فیلم کن