خرید اینترنتی کفی افزایش قد

تعطیلات «روز یادبود» همواره رونق را به سینماهای ایالات متحده می بخشید اما امسال این رونق آن گونه که انتظار می رفت چشم گیر نبود و هالیوود با کاهش 15درصدی فروش نسبت به هفته ی «روز یادبود» در سال گذشته روبرو شد.

پنجمین قسمت از اکشن ماجراجویانه «دزدان دریایی کارائیب» با نام «مردگان قصه نمی گویند» پس از شش سال انتظار سرانجام به روی پرده آمد و توانست با اختلاف زیاد صدر جدول باکس آفیس را ازآن خود کند. این فیلم که با بودجه ی سنگین 230 میلیون دلاری ساخته شده موفق شد با 62 میلیون دلار در هفته ی نخست مجموع فروش خود در سراسر جهان را به 270 میلیون دلار برساند و انتظار می رود در هفته های آینده سود خوبی برای کمپانی سازنده به ارمغان آورد.

دومین قسمت از مجموعه ی «نگهبانان کهکشان» همچنان بعد از چهار هفته اکران در رده ی دوم جدول باکس آفیس قرار دارد. این فیلم در هفته ای که گذشت 19٫8 میلیون دلار فروش داشت که فروش جهانی اش را به رقم 783 میلیون دلار می رساند.

در رتبه سوم، دیگر اکران جدید این هفته Baywatch با هنرنمایی دواین جانسون و زک افران قرار دارد. این کمدی که با بودجه ی 69 میلیون دلاری تهیه شده نتوانست انتظارات سرمایه گذاران را برآورده کند و نخستین هفته ی اکران را با 18 میلیون دلار پشت سر گذاشت.

و اما «بیگانه: پیمان» که هفته ی گذشته در رقابت تنگاتنگ با «نگهبانان کهکشان» صدر جدول را بدست آورده بود این هفته با کاهش فروش قابل توجه هفتاد درصدی روبه رو شد و با رقم 10٫5 میلیون دلار در رتبه چهارم قرار گرفت. فروش جهانی «بیگانه: پیمان» پس از گذشت دو هفته اکران 158 میلیون دلار برآورد می شود.

این هفته منتظر اکران چه فیلم هایی باشیم؟
در این هفته فیلم پر سر و صدای کمپانی دی سی، «واندروومن» اکران گسترده ی خود را آغاز می کند. پیش بینی می شود این فیلم با هنرنمایی گال گدوت و کریس پاین صدرنشین هفته ی آینده ی باکس آفیس باشد. انیمیشن جدید دریم ورکس با نام «کاپیتان زیرشلواری: اولین فیلم حماسی» دیگر فیلمی است که این هفته به جمع فیلم های روی پرده ی اضافه خواهد شد.


باکس آفیس در چنگ دزدان دریایی