مجله بانوان

/

بازیگران

/

بهترین شخصیت های زن هالیوودی قسمت اول

[ بازی تاج و تختسانسا استارکسکوت بره‌هاسینمافرندزفیلممولانهالیوودکیل بیل, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

«هالیوود نقش های خوبی به زنان نمی دهد.» این حرفی است که هر چند وقت یک بار می شنویم. اما در این مطلب شخصیت های زن فراموش نشدنی هالیوود را با هم بررسی می کنیم. شخصیت هایی که با پرداخت خوب، برای همیشه در ذهن ماندگار مانده اند.

هالیوود ریپورتر در آخرین نظر سنجی که انجام داده از بازیگران، نویسندگان کارگردانان و دیگر دست اندرکاران هالیوود خواسته تا شخصیت های زن مورد علاقه شان را انتخاب کنند. بیش از هزار و هشتصد نفر در این نظرسنجی شرکت کردند اما نتیجه نشان داد که بین زنان و مردان اختلاف سلیقه چندانی وجود ندارد. همه ما از دیدن شخصیت های زن انتخاب شده لذت برده و می بریم.

دوروتی گِیل/جادوگر شهر اوز

با بازی جودی گارلند

01

همه ما از دیدن بازی زیبای جودی گارلند و آوازهای زیبای او در این فیلم لذت برده ایم. گارلند برای موسیقی ابتدایی این فیلم جایزه اسکار را دریافت کرد.

ماریا/اشک ها و لبخند ها

جولی اندروز

02

جولی اندروز هنگام بازی در این فیلم با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کرد؛ اولین فرزندش به دنیا آمده بود و همسرش را ترک کرده بود. اما بهترین بازی اش را در این فیلم موزیکال به یاد ماندنی ارائه داد.

سانسا استارک/بازی تاج و تخت

با بازی سوفی ترنر

03

سانسا استارک شخصیت پرطرفداری نیست. نمی تواند بجنگد و شمشیری به دست بگیرد و در بین شخصیت های زن داستان بسیار زنانه رفتار می کند. اما اتفاقی که در فصل قبل افتاد و سانسا رمزی را طعمه سگ های خودش کرد، نقطه عطفی برای این شخصیت بود.

الیزابت بنت/ غرور و تعصب

با بازی گریر گارسن، جنیفر ال و کایرا نایتلی

04

لیزی شخصیت بی عیب و نقصی ندارد و همین موضوع او را جذاب می کند. این شخصیت تا به حال توسط افراد بی شماری بازی شده اما فقط کایرا نایتلی موفق شد برای این نقش نامزد جایزه اسکار شود.

بریِن تارت/بازی تاج و تخت

با بازی گوئندالین کریستی

05

برخی می گفتند که این شخصیت از ژاندارک الهام گرفته شده اما به گفته جی .آر.آر ماتین نویسنده این مجموعه ها او شخصیت برین را از ملکه های تاریخی اسکاتلند و لیدی مکبث الهام گرفته که همگی زنانی قدرتمند بوده اند.

اسکارلت اوهارا/برباد رفته

با بازی ویوین لی

06

اسکارت از آن شخصیت هایی است که هرگز از یاد ما نمی رود و بازی شگفت انگیز ویوین لی از او شخصیتی منحصر به فرد ساخت.

سرسی لنیستر/بازی تاج و تخت

با بازی لنا هیدی

07

شخصیت سرسی تنها شخصیت بازی تاج و تخت است که با قساوت همه را از بین می برد و در نهایت هم برنده است.

مولان/مولان

با صدای مینگ نا ون

08

هنگامی که ون برای اولین بار برای صداگذاری این انیمیشن به استودیوی دیزنی رفت، هیچ ایده ای از چگونگی صدای مولان نداشت. ساخت این فیلم پنج سال طول کشید و او هر چند ماه یک بار برای ضبط صدا به استودیو می رفت تا در نهایت بتواند صدایی ماندگار را برای این دختر شجاع که به جای پدرش به جنگ می رود، به جای بگذارد.

ریچل گرین/فرندز

با بازی جنیفر انیستون

09

این نقش در آخرین لحظه به جنیفر انیستون رسید. در ابتدا قرار بود کورتنی کاکس نقش ریچیل بازی کند، اما او نقش مونیکا را می خواست  بنابراین نقش آن ها با هم عوض شد.

کلاریس استارلینگ/سکوت بره ها

با بازی جودی فاستر

10

کلاریس استرلینگ مأمور اف بی آی شخصیت رمانی نوشته توماس هریس است و به خودی خود جذاب بود. اما جودی فاستر با بازی فوق العاده اش کلاریس را به زنی جوان تبدیل کرد که در محیطی مردانه، برای نجات جان زن جوان دیگری می جنگد. فاستر برای بازی در این نقش اسکار گرفت.

عروس/کیل بیل

با بازی اوما تورمن

11

عروس دو فیلم کیل بیل ساخته کوئنتین تارانتینو شخصید پیچیده ای دارد. در راه انتقام محکم و پابرجاست. ترسناک و در عین حال آسیب پذیر است. نمی شود او را دید و الهام  نگرفت.


بهترین شخصیت های زن هالیوودی (قسمت اول)