مجله بانوان

/

بازیگران

/

باکس آفیس صدرنشینی بیگانگان با عبور از نگاهبانان کهکشان

[ باکس‌آفیسبیگانگانصدرنشینینگاهبانان کهکشان, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

پس از پنج سال انتظار، فیلم جدیدی از دنیای «بیگانه» با عنوان «پیمان» و با کارگردانی ریدلی اسکات به اکران درآمده که در جایگاه نخست جدول فروش این هفته قرار گرفته است. فروش هفته ی نخست این فیلم ترسناک علمی تخیلی 36 میلیون دلار بود که با توجه به فروش افتتاحیه فیلم «پرومتئوس» با کاهش چشمگیری روبرو بوده است. «پرومتئوس» که با بودجه 130 میلیون دلاری ساخته شده بود، فروشی 51 میلیون دلاری در هفته نخست اکران خود داشت. البته «پیمان» با بودجه 97 میلیون دلاری تهیه و تولید شده و تاکنون فروش آن در سراسر جهان به 117 میلیون دلار رسیده است. مایکل فاسبندر، کاترین واترسون، نائومی رپس و جیمز فرانکو از جمله ستارگان این فیلم هستند که بازخوردهای مثبتی از سوی منتقدین دریافت کرده است.

قسمت دوم اکشنِ «نگهبانان کهکشان» هم پس از سه هفته صدر جدول را در رقابتی نزدیک واگذار کرد و به رتبه دوم دست یافت. این عنوان توانست با 35 میلیون دلار مجموع فروش خود را به 732 میلیون دلار برساند که 301 میلیون دلار از آن سهم سینماهای ایالات متحده است.

در رده سوم، عاشقانه ی «Everything, Everything» قرار گرفت که نخستین هفته ی اکرانش را با 12 میلیون دلار آغاز کرده است. این فیلم، داستان دختر رنگین پوست و پسر سفیدپوست 18 ساله ای را روایت می کند که با وجود بیماری دخترک، رابطه ای را با یکدیگر آغاز می کنند.

«ربوده» کمدی جدید امی شومر با فروش 7 میلیون دلاری و دو پله سقوط در جایگاه چهارم قرار گرفت. این کمدی با بودجه 42 میلیون دلاری ساخته شده و تاکنون 39 میلیون دلار فروش داشته است.

قسمت چهارم از مجموعه فیلم های خانوادگی و نوجوان پسند «خاطرات یک بچه بی عرضه» دیگر فیلمی بود که این هفته بصورت گسترده به روی پرده ی سینماهای ایالات متحده آمد و با اختلافی ناچیز پایین تر از کمدی «ربوده» قرار گرفت.

بازسازی «دیو و دلبر» در ادامه ی موفقیت هایش این هفته توانست مجموع فروش خود را به یک 1٫222 میلیارد دلار برساند و به جمع ده فیلم پرفروش تاریخ راه پیدا کند.

این هفته شاهد اکران فیلم پر سر و صدای «دزدان دریایی کارائیب: مردگان قصه نمی گویند» هستیم. پنجمین قسمت از اکشن ماجراجویانه «دزدان دریایی کارائیب» پس از شش سال انتظار سرانجام آماده ی نمایش شده که هرچند در جلب رضایت منتقدین چندان موفق نبوده اما پیش بینی می شود همانند قسمت های گذشته با استقبال گرم تماشاگران مواجه شود. این فیلم با بودجه ی سنگین 230 میلیون دلاری تولید شده و جانی دپ، خاویر باردم، جفری راش و گلشیفته فراهانی ستارگان آن هستند. هفته ی گذشته تهدید هکرها به انتشار این فیلم در دنیای مجازی خبرساز شد و استودیوی دیزنی در جواب از پرداخت باج خودداری کرد. حال اگر این گروه تهدید خود را عملی کند بدون شک ضربه ی بزرگی به فروش فیلم وارد می شود.


[باکس آفیس] صدرنشینی بیگانگان با عبور از نگاهبانان کهکشان