مجله بانوان

/

بازیگران

/

روستای چشمه قل قل سریال علی البدل کجاست

[ محل فیلمبرداری سریال علی البدل, روستای سریال علی البدل کجاست؟, روستای چشمه قل قل, چشمه قل قل کجاست, چشمه قل قل, آدرس روستای چشمه قل قل سریال علی البدل, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

روستای چشمه قل قل سریال علی البدل کجاست؟

شورای روستای چشمه قل قل ، شاید تنها شورایی باشد که در استخر آب معدنی تشکیل می شد. شورایی با طعم خربزه و هندوانه که در آن نریمان خان و نوذرخان تحت تاثیر آغاسی، چشمه قلقل را محل تاخت و تاز منفعت های شخصیشان کرده بودند. اما این روستا واقعا چگونه محیطی دارد؟

روستای چشمه قل قل سریال علی البدل

روستای ورکانه در همدان که به الماس گردشگری معروف شده، یکی از روستاهای دهستان الوند کوه شرقی در شرق استان همدان و یکی از شش روستای گردشگری این استان است. معنی نام این روستا در زبان کردی کنار چشمه است («ور» به معنی کنار و «کانه» به معنی چشمه) که در فهرست آثار ملی نیز به ثبت رسیده است. دره های فراوان مانند دره خان ، تخته سنگ ، دره یورد صفرخان ، جن دره و سوبلاغ، باغ های انگور ،زرد آلو، گردو و سیب و همچنین نمای سنگی روستا از جمله زیبایی های این روستا است که گردشگران را به خود جذب می کند. همچنین این روستا زادگاه پرفسور توفیق موسیوند، سازنده نخستین قلب مصنوعی جهان است که در سال 1315 در این دیار چشم به جهان گشود.

روستای چشمه قل قل سریال علی البدل

روستای ورکانه قدمتی نزدیک به 400 سال دارد و قدیمی ترین محله آن «درب مسجد» نام دارد. فضاهای باز روستا روی هم رفته 62 هزار و 569 متر وسعت دارند که 17 هزار و 207 مترمربع آن را معابر، چهار هزار مترمربع آن را فضای باز، 20 هزار و 286 مترمربع آن را عرصه های ساختمانی و 21 هزار و 76 مترمربع آن را باغ ها و اراضی تشکیل می دهند.

روستای چشمه قل قل سریال علی البدل

گردشگران برای ورود به این روستا باید بلیط تهیه کنند. به گفته برخی اهالی این منطقه، تقریباً تمام زمینهای این روستا در مالکیت یک ایرانی مقیم خارج از کشور است و او است که ورکانه را به یک منطقه توریستی تبدیل کرده است.

روستای چشمه قل قل سریال علی البدل

برای سفر به روستای ورکانه (چشمه قل قل) باید ابتدا به شهر همدان رفت و بعد از آن به سمت جاده همدان، ملایر حرکت کرد.سپس در 5 کیلومتری جاده تابلویی به سمت سد اکباتان وجود دارد که بعد از وارد شدن به سمت مسیر این جاده و بعد از عبور از سد اکباتان و روستا یلفان ، روستا شمس آباد و روستا علی آباد، روستای ورکانه ( چشمه قل قل) وجود دارد.

روستای چشمه قل قل سریال علی البدل کجاست؟

آدرس روستای چشمه قل قل سریال علی البدل چشمه قل قل چشمه قل قل کجاست روستای چشمه قل قل روستای سریال علی البدل کجاست؟ محل فیلمبرداری سریال علی البدل


روستای چشمه قل قل سریال علی البدل کجاست؟