مجله بانوان

/

آشپزی

/

صحیح ترین روش پاک کردن ماهی و میگو

[ روش های پاک کردن میگو, روش های پاک کردن ماهی, پاک کردن ماهی, طرز تمیز کردن ماهی و میگو, پاک کردن ماهی و میگو, بهترین شیوه تمیز کردن میگو, صحیح ترین روش تمیز کردن ماهی, راهنمای پاک کردن ماهی و میگو, پاک کردن ماهی روش های پاک کردن ماهی روش های پاک کردن میگو, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

پاک کردن میگو

ابتدا میگو ها را در کمی آب بجوشانید تا پوسته آن نرم شود سپس پوست میگو را بگیرید و پس از جدا کردن پوست، سر میگو را با دست جدا کنید و با کارد یک شیار نازک پشت کمر آن ایجاد و با دست روده دراز و سیاهی را که در آن شیار است بگیرید و میگو ها را با آب سرد شسته و در صافی بریزید تا آب آن گرفته شود سپس آن ها را به ازای هر وعده بسته بندی کنید.

روش های پاک کردن میگو,راهنمای پاک کردن ماهی و میگو

ابتدا میگو ها را در کمی آب بجوشانید تا پوسته آن نرم شود سپس پوست میگو را بگیرید

روش صحیح برای پاک کردن ماهی

برای پاک کردن ماهی ابتدا چند ورق روزنامه روی تخته کار پهن کنید و ماهی را روی آن بگذارید. با چاقو، برس سیمی یا فلس گیر در جهت خلاف خواب فلس روی ماهی بکشید تا پولک های آن جدا شود. پس از اینکه تمام فلس ها را پاک کردید برگه رویی روزنامه را با فلس جمع کنید و ماهی را روی لایه زیری روزنامه قرار دهید.

برای گرفتن فلس های ماهی می توانید ماهی را در یک ظرف آب نمک به مدت 5 دقیقه بگذارید و بعد در همان ظرف فلس ماهی را بگیرید. در این صورت هیچ فلسی نخواهد پرید.

پاک کردن ماهی,روش های پاک کردن ماهی

برای پاک کردن ماهی ابتدا چند ورق روزنامه روی تخته کار پهن کنید

گردآوری : بخش اسرارخانه داری