مجله بانوان

/

آشپزی

/

طرز تهیه دسر سوفله لیمو

[ طرز تهیه سوفله لیمو, دسر سوفله لیمو, سوفله لیمو, طرز تهیه انواع دسر, طرز تهیه دسر با لیمو, نحوه درست کردن سوفله لیمو, نکته هایی برای تهیه سوفله, روش پخت سوفله لیمو, سایت آشپزی, آموزش آشپزی, طرز تهیه انواع سوفله, نکاتی برای تهیه سوفله لیمو, مواد لازم برای تهیه سوفله لیمو, سوفله لیمو دسر سوفله لیمو طرز تهیه سوفله لیمو, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

طرز تهیه سوفله لیمو,مواد لازم برای تهیه سوفله لیمو

طرز تهیه دسر سوفله لیمو

مواد لازم برای تهیه سوفله لیمو :

شکر سفید 6 قاشق غذاخوری
آرد کامل ¼ پیمانه
پوست لیمو رنده شده مقداری
آب لیمو ترش ¼ پیمانه
کره یک قاشق غذاخوری
تخم مرغ دو عدد زرده
شیر یک پیمانه
سفیده تخم مرغ 3 عدد
پودر قند به مقدار لازم

طرز تهیه سوفله لیمو :

ابتدا باید فر را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید. ظرف سوفله را با روغن چرب کنید و کنار بگذارید. در یک کاسه بزرگ، دو قاشق غذاخوری شکر سفید و آرد را با هم مخلوط کنید. سپس پوست لیمو، آب لیمو و کره آب شده را اضافه کنید تا نرم شوند. در یک کاسه کوچک، زرده های تخم مرغ و شیر را با هم مخلوط کنید و آنها را داخل مخلوط آرد بریزید و هم بزنید.

بعد در یک کاسه متوسط دیگر، سفیده های تخم مرغ را با هم زن با سرعت متوسط هم بزنید تا پف کند. به تدریج، 4 قاشق غذاخوری شکر را اضافه کنید و با سرعت بالا هم بزنید. مقدار کمی از سفیده های تخم مرغ را به مخلوط لیمو اضافه کنید و آرام هم بزنید. سپس سفیده های هم زده تخم مرغ را به آن اضافه کنید. سپس مواد را داخل ظرف سوفله بریزید.

ظرف سوفله را داخل ظرف گود دیگری روی سینی فر قرار دهید. داخل ظرف گود آب بریزید. چهل دقیقه سوفله را در فر بپزید تا پخته شود. سپس از فر خارج کنید و 5 دقیقه بعد، پودر قند روی آن بپاشید.

منبع : parsino.com