مجله بانوان

/

سلامت

/

چه ورزشی برای کودکان مناسب است

[ ورزش کودکان, ورزش مناسب کودکان, ورزش برای کودکان, ورزش مناسب کودک, ورزش و کودکان, ورزش در کودکان, ورزش مناسب برای کودکان, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

ورزش در کودکان

ورزش هایی برای کودکان مناسب هستند که از تکنیک های کمی برخوردارند‎

یک متخصص پزشکی ورزشی معتقد است قبل از سن 6 سالگی کودکان به دلیل این که توانایی لازم برای پرداختن به ورزش های سازمان یافته ندارند، دویدن و شنا بهترین ورزش برای این رده سنی است.

دکتر باقری مقدم افزود: اصولا کودکان قبل از 6 سالگی چون توانایی لازم برای پرداختن به ورزش های سازمان یافته همچون فوتبال را ندارند. در این رده سنی ورزش هایی مانند دویدن و شنا توصیه می شود. در مجموع می توان گفت ورزش هایی برای این رده سنی مناسب هستند که از تکنیک های کمی برخوردارند و در عین حال لذت بالایی در کودکان ایجاد می کنند.

وی گفت: کودکان همچنین در رده سنی 6 تا 9 سالگی چون توانایی لازم و پایه حرکتی را به دست می آورند و هنوز هماهنگی لازم بین دست و چشم ها وجود ندارد، بنابراین می توانند به صورت محدود و ساده در سطح ابتدایی در ورزش های سازمان یافته ای مانند فوتبال شرکت کنند.

این متخصص پزشکی ورزشی خاطرنشان کرد: در سنین 10 تا 12 سال چون سطح شعور و فهم کودک افزایش پیدا می کند، کودک می تواند در بازی های گروهی، حرکات پیچیده و ورزش های تماسی _ برخوردی شرکت کند. زیرا به علت نیروی تولیدی پایش در بازیکنان، احتمال بروز آسیب پایین است.

وی در پایان افزود: به دلیل این که کودک در این رده سنی در مرحله رشد قرار دارد به منظور جلوگیری از آسیب به صفحات رشد کودک، انجام ورزش هایی همچون وزنه برداری و پاورلیفتینگ برای کودکان ممنوع است.

منبع: isna.ir