مجله بانوان

/

آرایش و زیبایی

/

برای شادابی و جوانی پوست تان پای مرغ بخورید

[ سلامت پوست, زیبا ماندن پوست, حفظ زیبایی پوست, زیبایی پوست, توصیه‌‌های مراقبت پوستی, حفظ شادابی پوست صورت, داشتن پوستی سالم و شاداب, پوست شاداب, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

پوست شاداب

پای مرغ کلاژن بالایی دارد و جهت حفظ شادابی و سلامت پوست مصرف آن بسیار مفید است

متخصص تغذیه بالینی راهکارهای تغذیه ای جهت حفظ شادابی و جوانی پوست را تشریح کرد.

موحدی در ارتباط با راهکارهای تغذیه ای جهت حفظ سلامت و شادابی پوست اظهار داشت: برای جوانسازی پوست رسیدن کلاژن کافی به پوست حائز اهمیت است که در افراد کلاژن طبیعی در بدن توسط اسید آمینه ها ساخته می شود و هرچه این کلاژن بیشتر باشد کیفیت پوست بهتر بوده و از طراوت بیشتری برخوردار است.

وی افزود: مواد ژلاتین همچون ژله و پاستیل پیش سازهای مناسبی برای ساخت کلاژن هستند، و همچنین مصرف آلوئه ورا به صورت تازه و شربت می تواند در این زمینه مفید باشد.

این متخصص تغذیه بالینی گفت: قلم گاو و گوسفند همچنین پای مرغ کلاژن بالایی داشته و جهت حفظ شادابی و سلامت پوست مصرف آن بسیار مفید است. همچنین مصرف میوه و سبیزجات تازه، جوان گندم، جودوی دوسر و سبوس جو و سبوس برنج برای جوانسازی پوست مفید است.

موحدی خاطرنشان کرد: سبزیجاتی که مایع لزجی همچون بامیه تولید می کنند، برای سلامت پوست مصرف آنها توصیه می شود. همچنین قرار دادن ماهی در وعده های غذایی هفتگی در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

منبع: سلامت نیوز: