مجله بانوان

/

آشپزی

/

طرز تهیه دسر کنافه

[ مواد لازم برای تهیه دسر کنافه, درست کردن دسر کنافه, دسر کنافه, طرز تهیه شربت دسر کنافه, طرز درست کردن دسر کنافه, طرز تهیه انواع دسر, نحوه درست کردن دسر کنافه, سایت آشپزی, آموزش آشپزی, مراحل درست کردن دسر کنافه, درست کردن انواع دسر, دسر کنافه درست کردن دسر کنافه مواد لازم برای تهیه دسر کنافه, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

مواد لازم برای تهیه دسر کنافه,نحوه درست کردن دسر کنافه

طرز تهیه دسر کنافه

دسر کنافه نوعی شیرینی است که در زبان ترکی "کونفه" و در زبان عربی همان "کنافة" نامیده می شود. این دسر خوشمزه متعلق به کشور های منطقه خاورمیانه است و شباهت زیادی به دسر کاداییف دارد. مواد اصلی کنافه رشته های کاداییف است که داخل آن پنیر چرب مثل پنیر شیر بز یا کاشار که یک پنیر ترکیه ای است، می ریزند و معمولاً آن را با پسته یا گردو سرو می کنند. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه دسر کنافه :

رشته کاداییف 500 گرم
کره 200 گرم
پنیر لبنه یا بز 500 گرم

مواد لازم برای شربت کنافه :

شکر 300 گرم
آب 300 میلی لیتر
آبلیمو تازه به مقدار لازم
دارچین به مقدار لازم
گلاب یا عرق بهار نارنج به مقدار لازم
پودر پسته 70 گرم

طرز تهیه دسر کنافه :

فر را روی دمای 170 تا 180 درجه سانتیگراد قرار دهید.

رشته های کاداییف را داخل یک کاسه بزرگ بریزید سپس کره آب شده را اضافه کنید به طوری که تمام رشته ها به کره آغشته شوند.

یک قالب کیک با قطر 15 سانتیمتر بردارید و کف آن را با کره چرب کنید.

نیمی از رشته کاداییف را داخل قالب بریزید.

پنیر لبنه یا بز را داخل یک ظرف ریخته و با همزن برقی آنقدر هم بزنید تا به حالت کرم در بیاید. سپس پنیر را روی رشته های کاداییف بریزید و با نصف دیگر رشته های کاداییف روی پنیر را بپوشانید. بهتر است برای پخت بهتر لایه آخر دسر را به کره آغشته کنید.

دسر را به مدت 35 دقیقه داخل فر قرار دهید تا کاملا بپزد.

در این حین شربت دسر را آماده کنید. برای درست کردن شربت شکر را با آب، آبلیمو و پوست لیمو پودر شده روی شعله قرار دهید و آرام آرام هم بزنید تا شربت قوام بیاید.

بعد از این که شیرینی کامل پخت، آن را از فر خارج کنید و رویش شیره بریزید. سپس کنافه را در ظرف مناسب سرو کرده و با پودر پسته، خامه یا سرشیر تزیین کنید.

منبع : kalleh.com