مجله بانوان

/

مذهبی

/

طریقه ی خواندن نماز چهارده معصوم ع

[ نماز امام حسین, نماز امام حسن مجتبی, نماز حضرت زهرا, نماز امام علی, نماز پیامبر, نماز مستحبی چهارده معصوم, نماز مستحبی, نماز هدیه به معصومین, نماز چهارده معصوم, نماز امام جواد, نماز امام کاظم, نماز امام صادق, نماز امام باقر, نماز امام باقر،نماز امام صادق،نماز امام کاظم،نماز امام جواد, نماز امام سجاد, نماز پیامبر،نماز امام علی،نماز حضرت زهرا،نماز امام حسن مجتبی،نماز امام حسین, نماز چهارده معصوم،نماز هدیه به معصومین،نماز مستحبی،نماز مستحبی چهارده معصوم, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

نماز چهارده معصوم,نماز هدیه به معصومین,نماز مستحبی نماز چهارده معصوم از نمازهای مستحبی می باشد
نماز چهارده معصوم از نمازهای مستحبی شیعیان است که هر کدام آداب خاص خود را دارد و برخی دو رکعتی و برخی چهار رکعتی و برخی شش رکعتی هستند.

1) نماز پیامبر (ص):
2 رکعت است که در رکعت اول 1 مرتبه سوره ی حمد و 15 مرتبه سوره ی قدر (انا انزلنا ) می خوانی و پس از آن در رکوع و بعد از سر برداشتن و در سجده ی اول و بعد از سر برداشتن و در سجده ی دوم و بعد از سر برداشتن در هر یک 15 مرتبه سوره ی قدر را می خوانی . رکعت دوم به همین طریق است . بعد از تمام شدن نماز دعایی در مفاتیح الجنان هست که بهتر است خوانده شود.


2) نماز امام علی (ع):
4 رکعت است که باید به 2 نماز دورکعتی خوانده شود. در هر رکعت حمد 1مرتبه و قل هو الله احد 50 مرتبه بعد سلام نماز را داده و شروع به خواندن 2 رکعت بعد می کنیم به همین طریق وقتی نماز به پایان رسید دعایی در مفاتیح است که بهتر است خوانده شود .


3) نماز حضرت زهرا (س):
2 رکعت است در رکعت اول بعد از سوره ی حمد 100 مرتبه سوره ی قدر و در رکعت دوم بعد از حمد 100 مرتبه سوره ی قل هو الله و چون نماز تمام شد دعایش را بخوانید.


4) نماز امام حسن مجتبی (ع):
4 رکعت است که 2نماز 2 رکعتی خوانده شود در هر رکعت حمد 1 مرتبه و قل هو الله 25 مرتبه و بعد از پایان نماز دعایش را بخوانید .


5) نماز امام حسین (ع):
4 رکعت است که به 2 نماز 2 رکعتی خوانده می شود . در رکعت اول حمد 50 مرتبه و قل هو الله 50 مرتبه که در رکوع (فاتحه و توحید ) 10 مرتبه و چون سر از رکوع برداری (فاتحه و حمد) 10 مرتبه و در سجده ی اول و در بین دو سجده ودر سجده ی دوم هر یک از فاتحه و توحید 10 مرتّبه و چون از چهار رکعت فارغ شدی دعایش را بخوانید .


6) نماز امام سجاد (ع):
4 رکعت است که به 2 نماز 2 رکعتی خوانده می شود ودر هر رکعت حمد 1 مرتبه و قل هو الله 100 مرتبه و بعد از پایان نماز 2 رکعتی دعایش را بخوانید .


7) نماز امام باقر (ع):
2 رکعت است در هر رکعت 1 مرتبه حمد 100 مرتبه سبحان الله و الحمد الله و لا اله الا الله و الله اکبر و چون نماز تمام شد دعایش را بخوانید .


8) نماز امام صادق (ع):
2 رکعت است در هر رکعت 1 مرتبه حمد و 100 مرتبه آیه "شَهِدَ اللَّهُ أَنَّهُ لَا إِلَٰهَ إِلَّا هُوَ وَالْمَلَائِکَةُ وَأُولُو الْعِلْمِ قَائِمًا بِالْقِسْطِ ۚ لَا إِلَٰهَ إِلَّا هُوَ الْعَزِیزُ الْحَکِیمُ- إِنَّ الدِّینَ عِندَ اللَّهِ الْإِسْلَامُ ۗ وَمَا اخْتَلَفَ الَّذِینَ أُوتُوا الْکِتَابَ إِلَّا مِن بَعْدِ مَا جَاءَهُمُ الْعِلْمُ بَغْیًا بَیْنَهُمْ ۗ وَمَن یَکْفُرْ بِآیَاتِ اللَّهِ فَإِنَّ اللَّهَ سَرِیعُ الْحِسَابِ"


9) نماز امام کاظم (ع):
2رکعت است در هر رکعت حمد 1 مرتبه و قل هو الله 12 مرتبه و بعد از تمام شدن نماز دعایش را بخوانید .


10) نماز امام رضا (ع):
6 رکعت است یعنی 3 تا 2 رکعت در هر رکعت حمد 1بار و هل اتی علی الانسان 10 مرتبه و بعد از پایان شش رکعت نماز دعایش را بخوانید.


11) نماز امام جواد (ع):
2 رکعت است در هر رکعت حمد 1 مرتبه و قل هو الله 70 مرتبه و بعد از نماز دعایش خوانده شود


12) نماز امام هادی (ع ):
2 رکعت است رکعت اول سو ره ی حمد و یاسین و در رکعت دوم سوره ی حمد و الرحمان و بعد از پایان نماز دعایش را بخوانید .


13) نماز امام حسن عسکری (ع) :
4 رکعت است که به 2 نماز 2 رکعتی خوانده میشود اول بعد از حمد 15 مرتبه اذا زلزلت الارض و در رکعت دوم بعد از حمد 15 مرتبه قل هو الله و دو رکعت بعد هم به همین طریق است و بعد از اتمام نماز دعایش .


14) نماز امام زمان (عج):
2 رکعت است و در هر رکعت سوره ی حمد را تا ایاک نعبد و ایاک نستعین و چون به این آیه رسیدی آن را 100 مرتبه و بعد ادامه سوره حمد را بده و بعد قل هو الله را 1 بار بخوان . هر دو رکعت به همین طریق است بعد از تمام شدن نماز دعای فرج ( الهی عظم البلاء) را بخوان.منبع : medu.ir