مجله بانوان

/

آرایش و زیبایی

/

خواص انبه برای پوست

[ خواص انبه برای پوست, مضرات انبه, ديگر خواص درخت انبه, خواص مغز هسته انبه, نحوه استفاده انبه, میوه انبه, خواص انبه, خواص میوه انبه, آشنایی با خواص انبه, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

خواص میوه انبه

انبه سرشار از ویتامین ای و سی است که به تولید کلاژن کمک می کند‎

انبه از میوه های خوشمزه و محبوبی است که خواص زیادی برای بدن دارد. نوشیدن آب انبه به تقویت سیستم گوارشی، تنظیم قند خون و پیشگیری از سرطان کمک می کند.

امروز ما شما را با فواید انبه برای پوست آشنا خواهیم کرد و چند نوع ماسک ساده تهیه شده با این میوه را نیز آموزش می دهیم.

خواص کلی:

افزایش خاصیت الاستیسیته پوست: انبه سرشار از ویتامین ای و سی است که به تولید کلاژن کمک می کند. کلاژن عامل اصلی بازسازی سلول های پوست و افزایش الاستیسیته است. عواملی چون آلودگی هوا، تغییرات آب و هوایی و مشکلات ژنتیک می توانند موجب از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و افتادگی آن شوند.

کاهش چین و چروک ها: ویتامین سی با فرآیندهای شیمیایی که باعث تخریب سلول ها و ایجاد چروک می شوند، مبارزه می کند. استفاده موضعی از انبه روی نواحی پر چروک و در معرض آسیب توصیه می شود.

مرطوب نگه داشتن پوست: ویتامین ای برای برطرف کردن خشکی پوست و جوان نگه داشتن آن ضروری است. انبه منبع غنی این ویتامین است.

لایه برداری: اسیدهای آلفا هیدروکسی موجود در انبه باعث می شوند سلول های مرده پوست از بین بروند.

انواع ماسک انبه:

انبه، شیر، شکر برای لایه برداری: یک انبه، دو قاشق غذاخوری شیر کم چرب و یک قاشق غذاخوری شکر را با هم ترکیب کنید. این ترکیب را به صورت اسکراب روی پوست صورت یا تمام بدن برای 15 دقیقه قرار دهید و سپس با آب ولرم بشویید.

انبه، عسل، ماست برای مقابله با جوش: خواص ضد تورمی عسل باعث کاهش جوش زدن می شود. مواد موجود در انبه و ماست نیز به نرم و مرطوب ماندن پوست کمک می کند. یک قاشق غذا خوری انبه له شده را با یک قاشق عسل و یک قاشق ماست ترکیب کنید. صورت را کامل با آب گرم بشویید و سپس ماسک را زده، برای 15 دقیقه روی پوست نگه دارید.

انبه، عسل، آرد نخودچی برای روشن شدن پوست: آلودگی موجود در هوا و در معرض آفتاب ماندن می تواند پوست را تیره سازد. 2 قاشق غذاخوری انبه له شده را با یک قاشق عسل و 2 قاشق آرد نخودچی ترکیب کنید و آن را به پوست شسته و خشک شده بزنید. ماسک را برای 20 دقیقه روی صورت نگه دارید. این ترکیب ضمن لایه برداری به روشن شدن پوست به مرور زمان کمک می کند.

انبه، ماست و گلاب برای پوست حساس: ترکیب یک قاشق غذاخوری انبه له شده، یک قاشق ماست و 2 قاشق چایخوری گلاب به پوست های حساس کمک می کند تا در برابر جوش زدن و چروک های زودرس مقاوم شوند.

منبع: ایران بانو