مجله بانوان

/

آشپزی

/

طرز تهیه شیرینی خرمای شکلاتی

[ پخت شیرینی با خرما, طرز تهیه انواع شیرینی, سایت آشپزی, آموزش آشپزی, پخت شیرینی خرمای شکلاتی, نکاتی برای تهیه شیرینی خرمایی, نحوه درست کردن شیرینی خرمای شکلاتی, مواد لازم برای شیرینی خرمای شکلاتی, درست کردن شیرینی خرمای شکلاتی, طرز تهیه شیرینی خرمای شکلاتی, شیرینی خرمای شکلاتی, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

درست کردن شیرینی خرمای شکلاتی,مواد لازم برای شیرینی خرمای شکلاتی

طرز تهیه شیرینی خرمای شکلاتی

مواد لازم برای شیرینی خرمای شکلاتی :

کره 75 گرم
شیره خرما 1 پیمانه
تخم مرغ 1 عدد
آرد 1/4 و 1 پیمانه
پودر کاکائو 1/3پیمانه
وانیل 1/4 قاشق چایخوری
بکینگ پودر 1 قاشق چایخوری
پودر کاکائو و شکلات شیری برای تزیین

طرز تهیه شیرینی خرمای شکلاتی :

ابتدا کره را در یک ظرف مناسب ذوب کرده و کنار بگذارید تا خنک شود، سپس شیره خرما، تخم مرغ و وانیل را به آن اضافه کرده و مواد را با همزن، بزنید تا یکدست شود.

در یک ظرف دیگر آرد، بکینگ پودر و پودر کاکائو را 3 بار با هم الک کنید، سپس آن را در 3 نوبت به مواد اضافه کرده، خوب هم بزنید تا مواد یکدست و خمیر حاصل شود. خمیر حاصله را جمع کرده و آن را داخل یک کیسه نایلونی قرار داده، به مدت یک ساعت در یخچال استراحت دهید.

بعد از یک ساعت خمیر را از یخچال د رآورید. فر را با دمای 180 د رجه سانتی گراد روشن کنید. حالا از خمیر گلوله های کوچکی بردارید و آنها را در دست گرد کنید. گلوله ها را بافاصله در سینی فر که داخل آن کاغذ روغنی انداخته اید، قرار دهید.

سینی را به مد ت 20 دقیقه د اخل فر بگذارید تا شیرینی ها آماده شوند، سپس آنها را از فر درآورید. بعد از خنک شدن، آنها را از سینی جدا کرده و در ظرف بچینید. شیرینی ها را با شکلات شیری و پودر کاکائو به دلخواه تزیین کنید.

گردآوری: بخش آشپزی