مجله بانوان

/

مذهبی

/

عواملی که سبب برطرف شدن عذاب قبر می شوند

[ دلایل عذاب قبر, حدیث در مورد عذاب قبر, عذاب قبر, چگونه از عذاب قبر در امان باشیم, دعای رفع عذاب قبر, رفع عذاب قبر, نداشتن عذاب قبر, علت عذاب قبر, سوره عذاب قبر, حدیث در مورد عذاب قبر دلایل عذاب قبر عذاب قبر, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

دلایل عذاب قبر,نداشتن عذاب قبر

خواندن سوره نساء هر جمعه، مداومت بر خواندن زخرف عذاب قبر را بر طرف میکند

امام صادق (ع)می فرماید: مردی که بر اخلاق همسری بد اخلاق صبر کند و به حساب أجر الهی بگزارد، خداوند پاداش شکرگزاران را به او خواهد داد.


مطابق روایات معتبر در منابع حدیثی شیعه، عواملی چند، موجب آرامش در قبر می شود:

1.خواندن نماز لیله الدفن(وحشت) :
این نماز دو رکعت است؛ در رکعت اول بعد از حمد یک مرتبه آیه الکرسی و در رکعت دوم بعد از حمد ده مرتبه سوره قدر خوانده می شود.

2.دوستی پیامبر(ص) و اهل بیت(ع):
پیامبر اکرم (ص)در این باره می فرماید: رابطه دوستی با من و اهل بیتم، در هفت موقعیت حساس که هول و هراس آن ها خیلی بزرگ است، سود بخش می باشد؛ هنگام مرگ، در قبر، وقت رستاخیز، هنگام دریافت نامه عمل، زمان حسابرسی، هنگام سنجش اعمال و زمان عبور از صراط.
بحارالأنوار، ج7، ص248

3.سازگاری زن و شوهر:
امام صادق (ع)می فرماید: مردی که بر اخلاق همسری بد اخلاق صبر کند و به حساب أجر الهی بگزارد، خداوند پاداش شکرگزارن را به او خواهد داد.
وسائل الشیعه، ج4، ص122

همچنین پیامبر اکرم (ص)در مورد این مساله می فرماید: عذاب قبر از سه طایفه از زنان برداشته خواهد شد و با فاطمه(س) دختر محمد (ص) محشور می شوند. زنی که بر غیرت (وتعصب بیجا و بددلی) شوهرش شکیبا باشد؛ زنی که در برابر بد اخلاقی همسرش صبور باشد، زنی که مهر خود را به همسرش ببخشد. خداوند به هر یک از آن ها ثواب هزار شهید و یک سال عبادت را می بخشد.
وسائل الشیعه، ج21، ص285

4.اقامه نماز:
پیامبر اعظم(ص)می فرماید: نماز شفیع نمازگزار نزد ملک الموت، مونس در قبر، بستری نیکو در قبر و پاسخ به سؤال نکیر و منکر می باشد.
بحارالأنوار، ج82، ص231

5.خواندن قرآن کریم:
مطابق روایات سوره های زیر باعث بر طرف شدن عذاب قبر می شود:
نساء هر جمعه، مداومت بر خواندن زخرف، خواندن تکاثر وقت خواب، یس قبل از غروب، ملک

منبع:afkarnews.ir