مجله بانوان

/

مذهبی

/

احادیثی از پیامبر اکرم ص درباره حقوق حیوانات

[ احادیث و سخنان بزرگان, احادیث, حدیث, احادیث حضرت محمد ص درباره حقوق حیوانات, احادیثی درباره حقوق حیوانات, احادیث و سخنان بزرگان،احادیث حضرت محمد ص درباره حقوق حیوانات, احادیث پیامبر درباره حقوق حیوانات, حدیث در مورد حقوق حیوانات, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

حدیث در مورد حقوق حیوانات,احادیثی درباره حقوق حیوانات,احادیثاحادیثی گهربار درباره حقوق حیوانات


1- رسولُ اللّه ِ صلى الله علیه و آله: أینَ صاحِبُها ؟ مُروهُ فلْیَسْتعِدَّ غَدا للخُصومَةِ . (1)
پیامبر خدا صلى الله علیه و آله فرمود: صاحب او کجاست ؟ به او بگویید خودش را براى شکایت [این شتر در قیامت] آماده کند.


2- عنه صلى الله علیه و آله: إنّ اللّه َ یُحِبُّ الرِّفْقَ و یُعینُ علَیهِ، فإذا رَکِبْتُمُ الدَّوابَّ العُجْفَ فأنْزِلوها مَنازِلَها ، فإنْ کانتِ الأرضُ مُجْدِبَةً فانْجوا عَنها ، و إنْ کانتْ مُخْصِبةً فأنْزِلُوها مَنازِلَها . (2)

پیامبر خدا صلى الله علیه و آله: خداوند ملایمت و مدارا کردن را دوست دارد و بر انجام آن کمک مى کند. پس، هرگاه چارپایان لاغر را سوار شدید، آنها را در منزلهایشان فرود آورید . اگر زمین خشک و بى گیاه بود با شتاب از آن بگذرید و اگر سرسبز و پر علف بود، آنها را در آن جا استراحت دهید.


3- عنه صلى الله علیه و آله: ارْکَبوا هذهِ الدَّوابَّ سالِمَةً و اتَّدِعُوها سالِمَةً ، و لا تَتَّخِذوها کَراسِیَّ لأحادیثِکُم فی الطُّرُقِ و الأسْواقِ ، فَرُبَّ مَرْکوبَةٍ خَیرٌ مِن راکِبِها و أکْثَرُ ذِکْرا للّه ِ تبارکَ و تعالى مِنهُ . (3)

پیامبر خدا صلى الله علیه و آله: چارپایان سالم را سوار شوید و آنها را سالم نگه دارید و آنها را کرسى خطابه و صحبتهاى خود در کوچه ها و بازارها نکنید؛ زیرا بسا مرکوبى که از سوارش بهتر و بیشتر از او به یاد خداوند تبارک و تعالى باشد.


4- عنه صلى الله علیه و آله: لَو غُفِرَ لَکُم ما تَأتونَ إلى البَهائِم لَغُفِرَ لَکُم کَثیرا . (4)

پیامبر خدا صلى الله علیه و آله: اگر ستمى که به حیوانات مى کنید بر شما بخشیده شود، بسیارى از گناهان شما بخشوده شده است.


5- عنه صلى الله علیه و آله: أ لاَ تَتَّقی اللّه َ فی هذهِ البَهیمَةِ الّتی مَلّکَکَ اللّه ُ تعالى إیّاها ؟! فإنّهُ شَکا إلَیّ أنّکَ تُجیعُهُ و تُدْئبُهُ . (5)

پیامبر خدا صلى الله علیه و آله: آیا درباره این بى زبانى که خداوند در اختیار تو گذاشته است، از خدا نمى ترسى؟! او از درد و رنجى که به وى مى رسانى نزد من شکایت کرد.پی نوشت:
1.بحار الأنوار
2.. الکافی
3.کنز العمّال
4.. کنز العمّال
5.کنز العمّال

منبع: hadith.net