مجله بانوان

/

آشپزی

/

طرز تهیه باقلوای آلبالو شکلاتی

[ درست کردن باقلوای آلبالو شکلاتی, طرز تهیه باقلوای آلبالو شکلاتی, باقلوای آلبالو شکلاتی, نحوه پخت باقلوای آلبالو شکلاتی, طرز تهیه انواع باقلوا, نکاتی برای تهیه باقلوای آلبالو شکلاتی, طرز پخت باقلوای آلبالو شکلاتی, سایت آشپزی, آموزش آشپزی, طرز تهیه باقلوای شکلاتی, درست کردن باقلوا با آلبالو و شکلات, مواد لازم برای باقلوای آلبالو شکلاتی, باقلوای آلبالو شکلاتی طرز تهیه باقلوای آلبالو شکلاتی درست کردن باقلوای آلبالو شکلاتی, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

درست کردن باقلوای آلبالو شکلاتی,مواد لازم برای باقلوای آلبالو شکلاتی

باقلوای آلبالو شکلاتی؛ باقلوایی متفاوت، اما خوشمزه

اگر کمی تأمل کنیم در می یابیم که براستی در تهیه باقلوا چقدر ظرافت بکار گرفته شده است. این باقلوای لذیذ از ترکیب مغزیجات، شکلات و آلبالوی خشک تهیه شده است. مواد لازم برای تهیه این باقلوا کمی با انواع باقلوا متفاوت است ولی نتیجه شگفت انگیز است.

مواد لازم برای باقلوای آلبالو شکلاتی :

خمیر فیلو به مقدار لازم
کره ذوب شده 170 گرم
خلال بادام 85 گرم
گردو بو داده 75 گرم
پسته بوداده 70 گرم
دارچین 4 گرم
شهد عسل 1 پیمانه
نمک به مقدار لازم
شکلات نیمه شیرین خرد شده 1.5 پیمانه
آلبالو خشکه بدون هسته و خرد شده 1 پیمانه

طرز تهیه باقلوای آلبالو شکلاتی :

این دستور به همان اندازه که شبیه باقلواست ولی طرز تهیه متفاوتی دارد. یک ورق شیرینی پزی را روی کانتر آشپزی بگذارید و با یک لایه از خمیر باقلوا (فایلو) آن را بپوشانید. روی آن کره ذوب شده مالیده و ⅓ از مغزیجات خرد شده را روی آن پخش کنید.

آن را با یک لایه خمیر فایلو پوشانده سپس کره مالیده و ⅓ از آلبالوها و شکلات خرد شده را روی آن پخش کنید.

این عمل را دو بار دیگر تکرار کنید (یک لایه فایلو، کره، مغزیجات، فایلو، شکلات و آلباوی خردشده، فایلو، کره، مغزیجات، فایلو، شکلات و آلباوی خردشده ) از کاغذ شیرینی پزی کمک می گیریم و آن را رول می کنیم.

آن را به کمک چاقو برش زده و قطعه قطعه می کنیم و داخل ظرف مخصوص پخت در فر قرار می دهیم. روی باقلوا کره مالیده و مقداری نمک روی آن می پاشیم.

باقلوا را به مدت 50 دقیقه در حرارت 175 درجه سانتیگراد می پزیم تا کاملا کریسپی شده و روی آن قهوه ای طلایی شود. وقتی باقلوا را از درون فر در می آوریم روی آن شهد عسل را می ریزیم.

باقلوا را حدودا یک ساعت کنار می گذاریم تا شهد، جذب آن شود. این باقلوا دیگر حرفی برای گفتن نمی گذارد.

منبع : sarashpazpapion.com