مجله بانوان

/

آشپزی

/

نکاتی برای استفاده از خامه قنادی

[ استفاده از خامه قنادی, نکاتی برای استفاده از خامه قنادی, اصول استفاده از خامه شیرینی, نحوه استفاده از خامه شیرینی پزی, نکات مهم شیرینی پزی, روش های استفاده از خامه قنادی, مصرف خامه قنادی, خامه قنادی, نکته هایی برای مصرف خامه فرم گرفته, نکاتی برای استفاده از خامه قنادی استفاده از خامه قنادی, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

نحوه استفاده از خامه شیرینی پزی, اصول استفاده از خامه شیرینی

اگر ظرف خامه گرم باشد، خامه فرم نمی گیرد

خامه قنادی یکی از پرمصرف ترین لوازم شیرینی پزی و پخت کیک است که این روزها خانم های بسیاری به دنبال استفاده از آن هستند. شما هم اگر می خواهید از خامه قنادی استفاده کنید بهتر است 4 نکته زیر را بدانید.

نکته هایی مهم در استفاده از خامه قنادی

• یکی از راه هایی که کمک می کند خامه بهتر فرم بگیرد، این است که پره های همزن و ظرفی که می خواهید خامه را در آن فرم بدهید، کاملا سرد و عاری از چربی و کاملا تمیز باشد.

• اگر به هر علتی خامه ای که از فریزر خارج کرده اید و زمان زیادی در یخچال گذاشته اید خیلی شل شده به ویژه در تابستان که محیط بیرون گرم است، نیم ساعت جلوتر از هم زدن در فریزر قرار دهید تا کاملا سرد باشد. اگر ظرف خامه گرم باشد، خامه فرم نمی گیرد.

• ظرف خامه که قرار است در آن خامه فرم داده شود، بهتر است شیشه ای ، فلزی یا چینی باشد. اگر ظرف پلاستیکی باشد، چربی خامه را جذب می کند و فرم نمی گیرد و چربی در ظرف پلاستیکی خوب پاک نمی شود .

• هیچ وقت خامه فرم داده شده را در فریزر قرار ندهید. فقط به مقداری که نیاز دارید خامه را فرم دهید زیرا بعد از فرم دهی به هیچ عنوان برای کاور یا تزیین قابل استفاده نیست اگر به هر دلیلی نتوانستید خامه را فرم دهید و خامه تان فرم نگرفت، آن را در ظرف درب دار در فریزر قرار دهید تا بعدا با همین خامه انواع دسر یا بستنی تهیه کنید.

منبع : khorasannews.com