مجله بانوان

/

مذهبی

/

مکان مرقد همه اهل بیت ع و ائمه معصوم ع

[ مرقت امام حسین, محل دفن حضرت فاطمه, محل دفن پیامبر, محل تدفین امامان و پیامبر, محل دفن امامان, محل دفن امام حسن عسگری, حرم امام هادی, مرقد امام موسی کاظم, محل دفن امام جواد, محل دفن امام رضا, محل دفن حضرت فاطمه،مرقت امام حسین،محل دفن امام رضا،محل دفن امام جواد،مرقد امام موسی کاظم،حرم امام هادی،محل دفن امام حسن عسگری, محل دفن امامان،محل تدفین امامان و پیامبر،محل دفن پیامبر, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

محل دفن امامان,محل تدفین امامان و پیامبر,محل دفن پیامبر مرقد همه اهل بیت(ع) و ائمه معصوم(ع) چهارده معصوم، عنوانی است از سوی شیعیان دوازده امامی برای چهارده نفر از بزرگان این شاخه از تشیع به کار می رود. چهارده معصوم در اصطلاح دوازده امامیان، شامل محمد، دخترش فاطمه زهرا و دوازده امام شیعه می شود. آیا می دانید شهرها و کشورهایی که در آن امامان و چهارده معصوم (ع) به خاک سپرده شده اند در کدام شهر و کشور قرار دارند؟

مدفن ائمه معصومین علیهم السلام به ترتیب عبارت است از:
1- پیامبر اکرم(ص):

محل مرقد مطهر حضرت محمد(ص) داخل مسجد النبى در مدینه می باشد.


2- حضرت زهرا(س):
قبر آن حضرت به طور مشخص معلوم نیست; ولى احتمال دارد در یکى از این سه جا باشد: 1. قبرستان بقیع. 2. خانه ى خود آن حضرت که هم اکنون داخل در محدوده مسجد النبى«صلى الله علیه و آله» و نزدیک به قبر پیامبر می باشد. 3. مسجد النبى «صلى الله علیه و آله»، بین قبر و منبر. باید توجّه داشت که پنهان بودن قبر آن بانوی گرامى دلیل روشنى بر مظلومیّت آن حضرت و غصب خلافت از سوى خلفاى سه گانه است.


به هر حال یکى از سؤالاتى که جوابش معلوم نیست این سوال است: «قبر حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها - تنها فرزندی که پس از رحلت پیامبر برای مسلمانان به یادگار مانده بود- در کجاست؟» علت مخفى بودن قبر حضرت زهرا(س) وصیت آن حضرت است. این وصیت فلسفه حکیمانه‏اى دارد و در واقع نوعى افشاگرى و اعلام تاریخى اعتراض فاطمه(س) بر جریان خلافت است. حضرتش با این وصیت تاریخ را همواره با سوالى مواجه مى‏سازد که پاسخ قاطع آن به همراهش مى‏باشد یعنى نشان مى‏دهد که آن حضرت از وضع موجود ناراضى بوده و با توجه به آنکه پیامبر(ص) طبق نقل متواتر شیعه و سنى مکررا مى‏فرمود: «رضاى فاطمه رضاى خدا وپیامبر است و غضب او غضب آنهاست». از این رو آن حضرت سند زنده‏اى در تاریخ مبنى بر غیر اسلامى بودن آنچه رخ داد، باقى گذارد. پدر آیةالله نجفى مرعشى مدتى ریاضت کشید و به امامان توسل کرد تا محل قبر فاطمه زهرا سلام الله علیها را بشناسد. پس از توسل‏هاى زیاد به او الهام شده که تو کارى نداشته باش که قبر حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در کجاست و هر وقت خواستى فاطمه زهرا سلام الله علیها را زیارت کنى در قم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها را زیارت کن. از این داستان معلوم مى‏شود که جواب برخى از سوالات نباید مشخص باشد و مصلحت در مبهم ماندن آن جواب است.


3- حضرت علی (ع):

امام علی (ع) در نجف اشرف در عراق تدفین شدند.


4- امام حسن (ع):

محل دفن امام حسن (ع) قبرستان بقیع در مدینه می باشد.

5- امام حسین (ع):

حرم امام حسین (ع) در کربلای معلا در عراق می باشد.

6- امام سجاد(ع):

امام سجاد (ع) در قبرستان بقیع در مدینه تدفین شده اند.

7- امام محمد باقر(ع):

امام محمد باقر (ع) در قبرستان بقیع در مدینه تدفین شدند.

8- امام جعفر صادق(ع)

محل دفن امام صادق (ع) قبرستان بقیع در مدینه می باشد.

9- امام موسی کاظم(ع):

امام موسی کاظم در کاظمین عراق تدفین شدند.

10- امام رضا (ع):

حرم امام رضا (ع) در طوس(مشهد کنونی) می باشد.

11- امام جواد (ع):

محل تدفین امام جواد (ع) در کاظمین عراق می باشد.

12- امام هادی(ع):

امام هادی (ع) در سامراء عراق تدفین شدند

13- امام حسن عسگری(ع)

امام حسن عسگری در سامراء عراق تدفین شدند.

منبع:shamsa.ir