مجله بانوان

/

بازیگران

/

بهترین شخصیت های زن هالیوودی قسمت دوم

[ بازی تاج و تختجنگ ستارگانسینمافیلممری پاپینزهالیوودهری پاتر, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

«هالیوود نقش های خوبی به زنان نمی دهد.» این حرفی است که هر چند وقت یک بار می شنویم. اما در این مطلب شخصیت های زن فراموش نشدنی هالیوود را با هم بررسی می کنیم. شخصیت هایی که با پرداخت خوب، برای همیشه در ذهن ماندگار مانده اند.

هالیوود ریپورتر در آخرین نظر سنجی که انجام داده از بازیگران، نویسندگان کارگردانان و دیگر دست اندرکاران هالیوود خواسته تا شخصیت های زن مورد علاقه شان را انتخاب کنند. بیش از هزار و هشتصد نفر در این نظرسنجی شرکت کردند اما نتیجه نشان داد که بین زنان و مردان اختلاف سلیقه چندانی وجود ندارد. همه ما از دیدن شخصیت های زن انتخاب شده لذت برده و می بریم.

فیوریوسا/مکس دیوانه: جاده خشم

با بازی چارلیز ترون

f01

نویسنده فیلم نامه مکس دیوانه می گوید که جرج میلر(کارگردان) ایده شخصیت زنی جنگجو و یک دست را در سر می پروراند که مقابل شخصیت مکس دیوانه قرار بگیرد. دو روح رنج کشیده ای که می توانستند رنج یکدیگر را التیام ببخشند. میلر در ایده های اولیه اش موهای فیوریوسا را بافته و محکم  بسته شده تصور می کرد، اما این خود چارلیز ترون بود که در نهایت مدل موی تراشیده را پیشنهاد کرد.

آریا استارک/بازی تاج و تخت

با بازی مِیسی ویلیامز

f02

در طول سریال شخصیت های کمی به اندازه آریا رنج کشیده اند: پدرش در مقابل چشمانش گردن زده شد، خانواده اش قتل عام شدند و نابینا شد. اما طرفداران سریال عاشق روحیه جنگجو و شکست ناپذیر او هستند.

رِی/جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد

با بازی دیزی رایدلی

f03

وقتی دیزی رایدلی به گروه بازیگران قسمت هفتم جنگ ستارگان پیوست، هیچ ایده ای از شخصیتی که بازی می کرد نداشت و فیلم نامه را نخوانده بود. اما این شخصیت که دختری قوی و جذاب است به یکی از ماندگارترین و پرطرفدارترین شخصیت های مجموعه فیلم های جنگ ستارگان بدل شد.

کتنِس اِوِردین/هانگر گیمز

با بازی جنیفر لارنس

f04

صحنه ای که کتنس به جای خواهرش داوطلب شرکت در بازی های مرگبار می شود، صحنه ای است که همیشه در خاطر تماشاگر می ماند. بازیگران بسیاری برای بازی در این نقش انتخاب شده بودند اما سرانجام این جنفیر لارنس بود که با بازی زیبایش این نقش را از آن خود کرد.

رایپلی/مجموعه فیلم های بیگانه

با بازی سِگورنی ویوِر

f05

رایپلی اولین قهرمان زن مجموعه فیلم های مدرن هالیوودی است. زنی محکم و نترس که با بیگانه های فضایی رو به رو می شود.

مری پاپینز/مری پاپینز

با بازی جولی اندروز

f06

 جولی اندروز نقاط مشترک زیادی با مری پاپینز دارد و یک خانم انگلیسی واقعی است. نویسنده کتاب با انتخاب او موافق نبود، اما بازی شاد و بی همتای جولی اندروز او را به یگانه مری پاپینز هالیوود بدل کرده است.

دنریس تارگرین/بازی تاج و تخت

امیلیا کلارک

f07

دنریس دختری جذاب است که با اژدهایانش به سرزمین های زیادی حمکرانی می کند. کلارک برای بازی در این نقش از کیت بلانشت و مادرش الهام کرفته است.

میراندا پریسلی/شیطان پرادا می پوشد

با بازی مریل استریپ

f08

مریل استریپ آنقدر عاشق این شخصیت شده بود که در تمام طول فیلمبرداری این فیلم، این شخصیت را حفظ کرده بود. شخصیت میراندا با آن صدای زمزمه مانند و موهای سفیدش، یکی جذاب ترین شخصیت های فیلم های هالیوودی است.

بافی سامرز/ بافی شکارچی خون آشام

با بازی سارا میشل گلار

f09

بافی دانش آموز دبیرستانی بود که نه تنها با مشکلات دوران نوجوانی، بلکه با مشکلات دنیای دیگر و خون آشام ها و اشباح هم دست و پنجه نرم می کرد.

شاهزاده خانم لِیا/جنگ ستارگان

با بازی کَری فیشر

f10

شاهزاده خانم لِیا شخصیتی است که بین مردان و زنان به یک اندازه طرفدار دارد و از این نظر، یکی از استثناهای هالیوود به شمار می رود.

هرماینی گرنجر/هری پاتر

با بازی اما واتسون

f11

محبوب ترین شخصیت این لیست، دختری جادوگر و باهوش از دنیای هری پاتر است. شخصیتی که اما واتسون در هنگام بازیش تنها یازده سال داشت و به سرعت به یکی از محبوب ترین شخصیت های هالیوود تبدیل شد. هرماینی به سمبلی برای دخترانی بدل شد که در عین باهوش بودن، مهربان و محکم و استوار هم بودند.


بهترین شخصیت های زن هالیوودی (قسمت دوم)