مجله بانوان

/

بازیگران

/

بیوگرافی دکتر محمود عزیزی پدر مهربان تلویزیون

[ فیلم های محمود عزیزی, مصاحبه با محمود عزیزی, تصاویر محمود عزیزی, عکس های محمود عزیزی, بیوگرافی محمود عزیزی, محمود عزیزی, عکس جدید محمود عزیزی, زندگینامه محمود عزیزی, بازی محمود عزیزی, زندگینامه محمود عزیزی،عکس جدید محمود عزیزی, مصاحبه با محمود عزیزی،فیلم های محمود عزیزی،بازی محمود عزیزی, محمود عزیزی،بیوگرافی محمود عزیزی،عکس های محمود عزیزی،تصاویر محمود عزیزی, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

محمود عزیزی,بیوگرافی محمود عزیزی,عکس های محمود عزیزی عکس های جدید محمود عزیزی بیوگرافی محمود عزیزی به همراه جدیدترین تصاویرش محمود عزیزی متولد 1323، بازیگر، نویسنده، کارگردان و مدرس تئاتر، تلویزیون و سینما ایران است. محمود عزیزی دکتری تئاتر از فرانسه را دارد.

چکیده ای از بیوگرافی محمود عزیزی:

نام اصلی: محمود عزیزی سلدوز
زمینه فعالیت: بازیگر، نویسنده، کارگردان تئاتر تلویزیون و سینما
تولد 24 آذر 1323
15 دسامبر 1944
تهران، ایران
محل زندگی: تهران
ملیت: ایران
پیشه: بازیگری، نویسندگی، کارگردانی و مدرس دانشگاه
مدرک تحصیلی: دکتری تئاتر از فرانسه

محمود عزیزی,بیوگرافی محمود عزیزی,تصاویر محمود عزیزی تصاویر محمود عزیزی

بیوگرافی محمود عزیزی:
محمود عزیزی (متولد 24 آذر 1323، تهران) بازیگر، نویسنده، کارگردان و مدرس تئاتر، تلویزیون و سینما ایران است. وی عضو هیئت علمی و استاد تمام دانشکده هنرهای نمایشی و موسیقی، پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.تحصیلات محمود عزیزی:
محمود عزیزی دکتری تئاتر از فرانسه را دارد. رساله ی دکتری او در 260 صفحه در سال 1980 درباره ی تعزیه و تئاتر اپیک برشت و بوطیقای ارسطویی به راهنمایی آندره واینشتاین بوده است.

محمود عزیزی,بیوگرافی محمود عزیزی,عکس محمود عزیزی عکس های محمود عزیزی

مصاحبه با محمود عزیزی:
از آشنایی تان با دنیای تصویر شروع کنیم؟
من کارم را از تئاتر شروع کردم و به آن خیلی علاقه دارم چون بازی در تئاتر اجازه رشد و خلاقیت را به بازیگر می دهد اما در آن سال ها و به دلیل نوع تربیتمان در تئاتر خیلی وحشت داشتیم به سمت دنیای تصویر برویم چون فکر می کردیم رفتن به طرف تصویر خیانت به صحنه و هنر نمایش است. به دفعات برایم پیش آمد که در سینما بازی کنم اما ابا داشتم که بپذیریم زیرا سینما شرایط مطلوبی نداشت، تا اینکه بالاخره به عنوان یک شغل جانبی به سوی سینما رفتم و یکی از فیلم هایی که در بدو ورودم در سینما کارکردم، فیلم «همه یک ملت» بود.شکستن این تابو برایتان سخت بود؟
نمی توانم بگویم سخت نبود اما به هر حال بازی در سینما تجربه جدیدی در آن زمان برایم بود و باعث شد موارد جدیدی بیاموزم.•خیلى ها معتقدند که محمود عزیزى آنقدر به کلیشه کشیده شده که دیگر انتظار نقش هاى جدید و متفاوتى از او نمى رود. یا پزشکى دلسوز و یا پدرى مهربان، اما لجباز… نظر خودتان چیست؟
متاسفانه این کلیشه، در ذهن کارگردان ها و خاصه تهیه کنندگان ما رشد و نمو پیدا کرده است زیرا که وقتى بازیگرى را در یک نقش و خیلى هم خوب مى بینند و تمایل شاگردان را به دیدن همان چهره در همان نقش تکرارى، خب طبیعى است که دیگر جرات و جسارت کار زیاد و سر و کله زدن با بازیگران جدید و نامطمئن را در خود نمى یابند. پس ترجیح مى دهند که همان آدم شناخته شده را به کار گیرند. از طرفى دیگر به هرحال ما هم درگیر روزمرگى شده ایم و باید به فکر یک لقمه نان بود.محدودشدن فعالیت هاى تلویزیونى تان نیز به خاطر همین موضوع است؟
یکى از دلایلش همین است که دیگر نمى خواهم براى کلیشه ها به نقد کشیده شوم و دلایلى دیگر که به نارضایتى ام از مسئولان تلویزیون برمى گردد و کارهاى تلویزیونى.شما یکی از بازیگران موفق، باتجربه و خاک صحنه خورده تئاتر هستید. تجربه تئاتری تان چقدر در ارائه نقش هایتان موثر است؟
ما در تئاتر تحلیل نقش، تحلیل موقعیت، محتوا و ارزیابی بین شخصیت ها داریم. این تجربه به من کمک می کند تا بتوانم در نوع دکوپاژ، نگاه و زاویه تصویری که کارگردان می بیند، متمرکز شوم. با او همکاری کنم تا قصه جلو برود. بازی در تئاتر و مقابل دوربین، تفاوت هایی با هم دارند که بازیگر آن ها را درک می کند و از این تفاوت ها در کارش بهره می گیرد.یکی از مشکلات بازی در مجموعه های طولانی، مدت درگیر شدن با نقش و تعهدی است که بازیگر به گروه می دهد. تصور می کنید دستمزدی که به بازیگر می دهند کفاف این را می دهد که در اثر دیگری بازی نکند؟
نوع تولید مملکت ما مشکل دارد. قاعدتا وقتی بازیگر قرار است چند سال در یک پروژه حضور داشته باشد، آن کار باید پاسخ گوی نیاز بازیگر باشد. البته به طور معمول این گونه نیست. به خصوص وقتی بازیگر قرارداد می بندد و دو ماه در آن بازی می کند. ناگهان قراردادش فسخ می شود و سپس دوباره دعوت به کار می شود، این ازجمله مشکلات اساسی است.شما آدم انتقادپذیری هستید؟
بله، اگر کسی از من انتقاد و سپس مرا قانع کند، نه تنها ناراحت نمی شوم، بلکه دستش را هم خواهم بوسید و تا ابد هم از او ممنون خواهم بود.

محمود عزیزی,بیوگرافی محمود عزیزی,عکس جدید محمود عزیزی عکس محمود عزیزی به همراه مریلا زارعی و الهام حمیدی


شما در دانشگاه هم تدریس می کنید. تدریس و بازیگری همزمان تداخلی در زندگی شخصی تان ایجاد نمی کند؟
نه، چون این دو از هم دور نیستند. در همه جای دنیا نیز چنین است که افرادی که کار عملی می کنند، دوست دارند اوقاتی از کار خود را به آموزش اختصاص دهند. درواقع، این دو، لازم و ملزوم یکدیگرند. آموزش دهنده به طور همزمان آموزش هم می گیرد. به نظرم تدریس و بازیگری مثل فلسفه یا ریاضی نیست که با یک قرارداد یا یک فرمول به راه حل و در نهایت پاسخ نهایی رسید. این 2 در یک مسیر هستند و به من خیلی کمک می کنند. حتی می توانم بگویم دیدگاهم نسبت به حرفه ام در این مدت خیلی بازتر و بهتر شده است.کدام یک از نقش هایی که در این سال ها بازی کرده اید، برایتان دلچسب تر بوده است؟
من کاری را برای تلویزیون انجام دادم به نام «زیر چتر خورشید» که متاسفانه خوب دیده نشد، اما من خیلی قصه و نقشم را دوست داشتم. قصه این کار در ارتباط با 3 پیرمرد بود که ارتباط شیرینی با یکدیگر داشتند و درواقع، نشان می داد زمان بازنشستگی، نه تنها زمان پایان زندگی انسان ها نیست، بلکه می تواند آغاز فعالیتی جدید باشد. به هر حال، آن شخصیت خیلی به دل من نشست و من واقعا دوستش داشتم.سخت ترین نقشی که در این سال ها ایفا کرده اید، چه بوده؟
نقشی که در فیلم چشم هایش داشتم، خیلی سخت بود، خیلی هم دوستش داشتم و برایش زحمت کشیدم، با اینکه نقش منفی بود اما قابل ملاحظه بود.فکر می کنید مخاطبان تلویزیون با کدام نقش شما بیشتر ارتباط برقرار کردند؟
فکر می کنم محمود در سریال ستایش، چون پدری بود که ما به ازای بیرونی داشت و قابل باور بود.دلم می خواهد کمی هم از گذشته تان بدانم، مثلا اینکه بازی هایتان چه بودند یا هیچ وقت جشن تولدی داشتید یا نه؟
می توانم بگویم گذشته برایم پر از خاطرات زیباست؛ از بازی های کودکانه بگیرید تا دوست های عمیق و خوب دیروز. بیشتر بازی های ما به فوتبال با توپ پلاستیکی یا بازی های سنتی محدود می شد اما در عین سادگی برایمان بسیار دلچسب بود. یادش بخیر! چقدر آدم برفی در زمستان درست می کردیم. در مورد جشن تولد هم باید بگویم که بله، پدر و مادرم برایم جشن تولد می گرفتند که خیلی هم خوب بود و امروز از آن فقط یک خاطره در ذهنم دارم.چه چیزی به شما انرژی می دهد؟
به نظرم هر رنج درستی که باعث خلاقیت شود؟ ماحصلش سرمستی است.

محمود عزیزی,بیوگرافی محمود عزیزی,عکسهای محمود عزیزی تصاویر محمود عزیزی


پازل سرگرمی های شما شامل چه چیزهایی است؟
کتاب خواندن، فیلم دیدن، گپ زدن با دوستان و دانشجویانم و...برای حفظ سلامتتان چه می کنید؟
سعی می کنم از آنچه که می دانم برای سلامت جسم و روانم مضر است، دوری کنم.فکر می کنید چه چیزهایی سلامت روان آدم را به هم می ریزد؟
قضاوت های نادرست، بخل ورزیدن، استرس زیاد داشتن، صادق نبودن، مهربان نکردن و...نظرتان راجع به زندگی؟
به نظرم زندگی هدیه ای از جانب خداوند به انسان است و باید از آن لذت برد.چه چیزی در زندگی به شما انرژی می بخشد؟
دانستن بیشتر و آشنایی با موارد تازه به خصوص در حرفه ام.

محمود عزیزی,بیوگرافی محمود عزیزی,عکس محمود عزیزی عکس های محمود عزیزی

کارهای هنری محمود عزیزی:
سینما
- دخترعمو و پسرعمو (1396)
- بادیگارد (1394)
- معراجی ها (1392)
- قلاده های طلا (1390)
- محکومین بهشت (1384)
- به من نگاه کن (1381)
- بازیگر (1378)
- چشمهایش (1378)
- دوستان (1378)
- متولد ماه مهر (1378)
- دختری با کفش های کتانی (1377)
- لیلی با من است (1374)
- جنگ نفت کش ها (1372)
- همه یک ملت (1369)تلویزیون
- معراجی ها (1393)
- نوشدارو (1392،جواد اردکانی)
- همه بچه های ما (1392، تاجبخش فنائیان)
- راز پنهان (1391، فلورا سام)
- سی امین روز (1390، جواد افشار)
- ستایش (1389، سعید سلطانی)
- عبور از پاییز (1388، مسعود شاه محمدی)
- پس از سال ها (1388، اکبر خواجویی)
- زمانی برای پشیمانی (1387، اسماعیل فلاح پور)
- گل بارون زده (؟ ، عباس رنجبر)
- به دنیا بگویید بایستد (محمدرضا آهنج)
- رسم عاشقی (1386، سعید سلطانی)
- روشن تر از خاموشی (1382، حسن فتحی)
- سفر سبز (1381، محمدحسین لطیفی)
- بیابان عشق (1380 هوشنگ هدایتی) در برنامه «سیمای خانواده» شبکه 1 پخش می شد.
- روزهای زندگی (1378–1377، سیروس مقدم)
- پدرخوانده
- میعاد در سپیده دم (مجموعه تلویزیونی) (1377، سعید سلطانی)
- گم شده (1377، مسعود نوابی)
- تولدی دیگر (مجموعه تلویزیونی) (1377، داریوش فرهنگ)
- عملیات فوق سری[4] (1375–1376، امیر قویدل)
- زیر چتر خورشید (1375، بهمن زرین پور)
- نیمهٔ پنهان ماه (1373، مجید جعفری)


تئاتر
- قضیه اپن هایتمر (تله تئاتر)مسابقه
- مسابقه ستاره بیست (داور)

گردآوری: بخش بازیگران