خرید اینترنتی کفی افزایش قد

فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی به جمع 9 نامزد نهایی بخش بهترین فیلم خارجی اسکار 2017 راه یافت.

آکادمی اسکار روز جمعه اسامی 9 نامزد راه یافته به مرحله بعدی انتخاب بهترین فیلم خارجی را اعلام کرد که نام فیلم فروشنده در کنار فیلم هایی چون «تونی اردمن» از آلمان، «بهشت» از روسیه، «این فقط پایان دنیاست» از کانادا و «تانا» از استرالیا دیده می شود. این فیلم ها از میان آثار معرفی شده از 85 کشور دنیا انتخاب شده اند.

پیشتر فیلم «فروشنده» به عنوان یکی از نامزدهای دریافت جایزه گلدن گلوب در بخش بهترین فیلم های خارجی معرفی شد.

فیلم «فروشنده» تاکنون توانسته در جشنواره های بین المللی موفقیت های دیگری را کسب کند. این فیلم در جشنواره فیلم کن دو جایزه را برد. شهاب حسینی جایزه بهترین بازیگر مرد و اصغر فر هادی جایزه بهترین فیلمنامه را دریافت کردند.

این فیلم تاکنون توانسته در جشنواره های بین المللی موفقیت های دیگری را کسب کند. این فیلم در جشنواره فیلم کن دو جایزه را برد. شهاب حسینی جایزه بهترین بازیگر مرد و اصغر فرهادی جایزه بهترین فیلمنامه را دریافت کردند.

5 نامزد نهایی بخش بهترین فیلم خارجی زبان اسکار روز سه شنبه 5 بهمن (24 ژانویه) اعلام خواهند شد. مراسم معرفی برندگان هشتاد و نهمین دوره اهدای جوایز اسکار نیز بامداد روز دوشنبه 9 اسفند به وقت ایران برگزار خواهد شد.

فیلم «فروشنده» در آخرین هفته نمایشش توانست رکورد پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را بشکند. بر اساس آمار وب سایت سینماتیکت، وابسته به سازمان سینمایی وزارت ارشاد ایران که آمار رسمی فروش فیلم ها را منتشر می کند، فروش فیلم فروشنده تا اواخر آبان ماه به رقم 14 میلیارد و 760 میلیون تومان رسیده است.


فروشنده در فهرست 9 نامزد نهایی بهترین فیلم خارجی اسکار