مجله بانوان

/

سلامت

/

4 ماده غذایی برای کمک به افزایش ویتامین D بدن

[ روش های افزایش ویتامین D, ویتامین د, افزایش ویتامین D بدن, راه های افزایش ویتامین دی, موادمعدنی, مواد غذایی افزایش ویتامین d, مواد غذایی افزایش ویتامین d،موادمعدنی،راه های افزایش ویتامین دی, افزایش ویتامین D بدن،ویتامین د،روش های افزایش ویتامین D, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

افزایش ویتامین D بدن،ویتامین د,روش های افزایش ویتامین d


شما کلسیم مصرف می کنید که استخوان هایتان قوی و سالم بمانند. اما آیا میدانستید که اگر به میزان کافی ویتامین D دریافت نکنید نمی توانید تمامی موادمعدنی لازم برای تقویت بدنتان را جذب کنید؟ اما این تنها دلیل برای دریافت ویتامین D نیست. ویتامین D علاوه بر حفظ استخوان های شکننده، خطر ابتلا به سرطان های خاص و التهاب را نیز کاهش می دهد.


چگونه می توان مطمئن شد که بدنمان ویتامین د کافی دریافت کرده است؟ هنگامی که در معرض تابش خورشید قرار می گیرید پوست شما به طور طبیعی ویتامین د تولید می کند. به همین دلیل است که ویتامین د به ویتامین آفتاب معروف شده است. اما چون بیش از حد در معرض تابش نور خورشید بودن هم مضر است باید غذاهایی که دارای ویتامین D هستند را به برنامه ی غذایی خود اضافه کنیم و از این طریق می توانید مطمئن باشید که بدنتان روزانه 600 واحد ویتامین D دریافت کند بدون اینکه سوختگی ناشی از آفتاب داشته باشد.


ما 4 ماده غذایی برتر که دارای میزان قابل توجهی ویتامین D هستند را به شما معرفی می کنیم و به ترتیب توانایی آنها را رده بندی کردیم. دفعه ی بعدی که برای خرید به سوپرمارکت ها سر می زنید حتما چندتا از این مواد را هم تهیه کنید. 4 ماده غذایی برای کمک به افزایش ویتامین D

رتبه 4: تخم مرغ
اگر شما اهل خوردن تخم مرغ هستید باید بدانید منظور ما از تخم مرغ، تخم مرغ کامل است. ممکن است که زرده تخم مرغ چربی و کالری به برنامه غذایی شما اضافه کند ولی همچنین حاوی مقدار زیادی مواد معدنی مغذی مانند ویتامین D است. در واقع سه عدد تخم مرغ 20 درصد از نیاز روزانه بدنتان به ویتامین د را تامین می کند. پیشنهاد ما این است که کمی سبزی برای بهتر کردن طعم و عطر و افزایش مواد مغذی به آن اضافه کنید. هر عدد تخم مرغ شامل 40 واحد ویتامین D است.


رتبه 3: قارچ
در میان سبزیجات قارچ می تواند حدود 19 درصد از نیاز روزانه بدن به ویتامین د را تامین کند. آنها را بهترین منبع تولید ویتامین د در محل می دانند. آنها را می توان همرا با سبزیجات، سالاد، املت و بسیاری از غذاهای دیگه استفاده کرد. یک فنجان قارچ حاوی 41 تا 114 واحد ویتامین D است.رتبه 2: شیر غنی شده
هرچند که شیر گاو به طور طبیعی غنی از ویتامین د نیست اما آن با مواد مغذی غنی می شود. برای جذب بهتر ویتامین د و تمام مواد معدنی که روی پاکت شیر ذکر شده سرشیر آن را صاف نکنید. سرشیر دارای چربی و کالری است زیرا ویتامین های D,A,E,K جز ویتامین های حلال در چربی هستند. یک لیوان شیر بیش از 19 درصد از نیاز بدن به ویتامین د را تامین می کند. هر لیوان شیر غنی شده دارای 116 واحد ویتامین D است.


رتبه 1: سالمون
سالمون در رتبه ی اول لیست ما قرار گرفته و دلیل آن واضح است. فقط خوردن 100 گرم سالمون در یک وعده ویتامین د مورد نیاز یک روز بدن ما را تامین می کند. این ماهی از قلب محافظت می کند ماهی سرخ شده سرشاز از امگا 3 است و می تواند ریسک ابتلا به سرطان پروستات و سرطان سینه را تا 50 درصد کاهش دهد. هر 100 گرم سالمون دارای 547 تا 582 واحد ویتامین D است.


منبع: سایت کتاب کاله