مجله بانوان

/

زناشویی

/

مشکلات بارداری در سن بالا

[ بارداری،سن بارداری،بارداری بعد از 35 سالگی،بارداری در سن بالا،بالا رفتن سن بارداری،محاسبه سن بارداری،تعیین سن بارداری،بهترین سن بارداری،محاسبه سن بارداری،سن بارداری زنان،تشخیص سن بارداری،بهترین سن بارداری خانم ها, بهترین سن بارداری خانم ها, تشخیص سن بارداری, سن بارداری زنان, بهترین سن بارداری, تعیین سن بارداری, محاسبه سن بارداری, بالا رفتن سن بارداری, بارداری در سن بال, بارداری بعد از 35 سالگی, سن بارداری, بارداری, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

بارداری در سن بالا

زنان در سنین 45 سال و یا بالاتر حتی با درمان های باروری نیز به ندرت باردار می شوند

شاید بزرگ ترین مانع برای زنان در 35 سالگی و بالاتر در درجه اول بارداری باشد. نرخ رشد باروری به تدریج از سن 30 سالگی به بعد پایین می آید و در40 سالگی به بالا به پایین ترین میزان می رسد. زنان با سن بالا حتی با درمان هایی مانند لقاح آزمایشگاهی نیز به هنگام بارداری دچار مشکلات می شوند.


زنان در سنین 45 سال و یا بالاتر حتی با درمان های باروری نیز به ندرت باردار می شوند. در این سن متخصصین باروری همیشه اهدا تخمک را توصیه می کنند. (روش IVF اهدای تخمک توسط یک اهداکننده تخمک جوان.) زیرا بارداری با تخمک های خودشان در این سن به ندرت صورت می گیرد.


با بالا رفتن سن بارداری، خطرات سقط جنین و حاملگی خارج از رحم افزایش می یابد. این در حالی است که بر طبق آمار، زنان بیشتری در ایالات متحده در سنین بالا بچه دار می شوند. در سال 1970 میانگین سن افرادی که اولین بارداری را تجربه می کردند 21 سال بود. در حالی که در سال 2008 این رقم به سن 25 سالگی تغییر نمود.


در سال 2008 زمانی که تعداد تولد در تمام گروه های سنی دیگر کاهش یافت، میزان بارداری برای زنان در 40 سالگی حدود 3 درصد افزایش یافت. (بالاترین نرخ رشد از سال 1967) و این افزایش نرخ رشد در خصوص زنانی که در سن 45 سال و بالاتر بودند به 4 درصد رسید.به زنانی که 12 ماه یا بیشتر برای بارداری تلاش کرده اند و ناموفق بوده اند، فرایند تشخیص و ارزیابی ناباروری توصیه می شود؛ اما اگر شما 35 سال یا بیشتر دارید و دوره های قاعدگی نامنظم را تجربه می کنید و یا از قبل در ناحیه شکمی جراحی داشته اید یک سال تمام صبر نکنید، بعد از شش ماه یا زودتر تشخیص و ارزیابی را شروع کنید.


با بالا رفتن سن، زمانی که باردار هستید و خطر سقط جنین در سه ماهه اول را پشت سر گذاشته اید، با خطر بالاتری که اختلالات کروموزومی هست روبه رو می شوید. این خطر با بالا رفتن سن هرسال بیشتر می شود. برای مثال با توجه به آمار مؤسسات ملی بهداشت اگر شما در 25 سالگی باردار شوید خطر مبتلا شدن فرزندتان به سندروم داون 1 در 1250 هست. این در حالی است که این عدد در 40 سالگی به 1 در 100 می رسد.


اگر شما در سن 35 سالگی یا بالاتر به سر می برید بهتر است از مشاوره ژنتیکی استفاده کنید. این کار معمولاً توسط متخصص زنان و زایمان پس از مشاهده علائم بارداری انجام می شود.


یک مشاور ژنتیک می تواند به شما در درک خطرات احتمالی کمک کند و با راهنمایی مشاور، شما تصمیم می گیرد که با آزمایش ژنتیکی شرایط تشخیص مشکلات احتمالی کروموزومی یا سایر ریسک های مربوط به زایمان را فراهم نمایید. در ضمن در نظر داشته باشید که هر زنی در دوران بارداری بدون در نظر گرفتن سن امکان دارد با مشکلاتی روبه رو شود.


هر چه در سن بالاتر اقدام به بارداری نمایید، احتمال مبتلا شدن به بیماری هایی مانند فشارخون بالا و دیابت برای شما بالاتر می رود؛ که ممکن است تشخیص داده نشود و بارداری شمارا تحت تأثیر قرار دهد.

بارداری در سن بالا

نرخ رشد باروری به تدریج از سن 30 سالگی به بعد پایین می آید

شما همچنین در دوران بارداری در معرض خطر ابتلا به عوارض خاص دیگری مانند دیابت بارداری، پره اکلامپسی، انقباض جفتی و جفت قبلی (که در آن جفت پایین در رحم، به طور کامل پوشش دهانه رحم را پایین می آورد) قرار دارید.


تحقیقات همچنین نشان می دهد که شما با خطر تولد نوزاد با وزن کم روبه رو هستید (معمولاً کمتر از 2.5 کیلوگرم) و همچنین با بالا رفتن سن خطر زایمان زودهنگام نیز افزایش می یابد. بعضی از مطالعات نشان می دهد که زنان مسن بیشتر در معرض نیاز به پیتوسین هستند و بیشتر مطالعات نیز خبر از این می دهند که میزان سزارین به میزان قابل توجهی در سنین بالا افزایش می یابد.


همه این یافته ها ترسناک به نظر می رسند، اما با توجه به خطرات گفته شده مطالعات جمعیتی همچنان مطمئن نیستند که مادران در این دوره از خود مراقبت های لازم را به عمل می آورند و یا مراقبت های پیش از زایمان مناسب دریافت می کنند. اطمینان حاصل کنید که هردوی آن ها را انجام می دهید تا شانس داشتن یک کودک سالم برایتان مانند شرایط زنان جوان شود.


زنانی که در سن 35 سالگی به بالا زایمان می کنند خطر مرگ ومیر نوزاد و همچنین مرگ مادر را افزایش می دهند. (اگرچه میانگین تعداد مرگ ومیر نوزادان و مادران همه ساله به طور چشمگیری رو به کاهش است.) این افزایش خطر به طور عمده به دلیل مشکلات اساسی پزشکی، در زنان مسن بیشتر است. تشخیص و درمان مناسب باعث کاهش خطرات احتمالی برای شما و نوزادتان خواهد شد.


اگر قصد باردارشدن دارید از ماما یا پزشکتان بخواهید که کلیه آزمایش ها و معاینات لازم را به انجام برساند. این آزمایش ها می تواند شامل بررسی کامل و دقیق جزئیات پزشکی و سوابق خانوادگی باشد که برای شناسایی شرایطی که ممکن است بر حاملگی یا شانس بارداری شما تأثیر بگذارد مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید بسیاری از خطرات بارداری در سن 35 به بالا را با تحت کنترل بودن توسط ماما یا پزشکتان مدیریت کنید.

منبع: ninisite.com