مجله بانوان

/

بازیگران

/

فیلم Blade Runner 2049 از نگاه منتقدین

[ بلید رانر 2049بلید رانر جدیدفیلم Blade Runner 2049فیلم بلید رانر 2049نقد فیلم Blade Runner 2049, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

نقدهای اولیه ی فیلم Blade Runner 2049 نشان می دهند این فیلم درست به اندازه ی قسمت اول که «ریدلی اسکات» آن را کارگردانی کرده بود، خوب است؛ ولی تماشاگر مانند قسمت اول از دیدن آن شوکه نخواهد شد. داستان این فیلم 30 سال پس از وقایع قسمت اول شکل می گیرد و در آن کاراگاهی به نام «کی» (k – با بازی رایان گاسلینگ) وظیفه دارد تا گروهی از موجودات که با استفاده از هوش مصنوعی زندگی می کنند و با نام Replicants شناخته می شوند را پیدا کند.

این فیلم که توسط «دنی ویلنوو» کارگردانی شده، اکنون نمره ای معادل با 98% از منتقدان «راتن تومیتوز» دریافت کرده است. علاوه بر این پیش بینی می شود این فیلم (که در چهاردهم مهر در سینماهای آمریکای شمالی اکران خواهد شد) در هفته ی اول اکران چیزی نزدیک به 40 میلیون دلار فروش داشته باشد.

«تاد مک کارتی» از هالیوود ریپورتر می نویسد:

این فیلم به طرز تحسین برانگیزی موفق شده تا احساس خوشی مخاطب را از ابتدا تا پایان فیلم حفظ کند.اما چیزی که Blade Runner 2049 ندارد، توانایی شوکه کردن مخاطب است؛ شوکه کردن مخاطب همان چیزی بود که باعث شد قسمت اول در آن زمان طرفداران زیادی پیدا کند. اما از طرف دیگر «هریسون فورد» با حرکاتی پرخروش فضای آرام و با ثبات جهان فیلم (که بسیار عالی به تصویر کشیده شده است) را وارد آشوب می کند. در پایان باید اضافه کرد که احتمالا تعدادی از مخاطبان در طول 164 دقیقه ی این فیلم از خودشان سوال هایی مانند «خط داستانی به کجا ختم خواهد شد؟» و «چقدر با آن فاصله داریم؟» را خواهند پرسید.

«پیتر تراورز» از رولینگ استونز می نویسد:

این فیلم یک اثر کلاسیک دقیق است که هر دقیقه ی آن محسور کننده و جلوه های ویژه ی آن نیز بی نظیر هستند. موضوع اصلی آن هم که در مورد ارزش زندگی انسان هاست، هنوز هم حرفی برای گفتن دارد…

«مایکل فیلیپس» از شیکاگو تریبیون می نویسد:

Blade Runner 2049 مانند قسمت اول ریتمی آهسته دارد؛ اما بر خلاف قسمت اول، داستان آن کمبودهایی دارد که باعث می شود فیلم بیش از حد مصنوعی به نظر بیاید. در بعضی از سکانس های فیلم کارگردان می توانست با روایت ساده ی داستان، ریتم درست فیلم را حفظ کند؛ اما در پایان، زمانی که یک فیلم جلوه های ویژه ی عالی و جهانی دیدنی را جلوی مخاطب می گذارد، او می تواند بسیاری از کمبودها را نادیده بگیرد.

«اسکات مندلسون» از فوربز می نویسد:

داستان فیلم پس از مدتی طولانی (164 دقیقه) به جای چندان جذابی ختم نمی شود. این فیلم که با جلوه های ویژه ی چشمگیر، بازی های ضعیف و چند ایده ی جدید پر شده است، آنقدر کشیده می شود تا مخاطب حس کند دارد نقیضه ی (Parody) قسمت اول را تماشا می کند.


فیلم Blade Runner 2049 از نگاه منتقدین