مجله بانوان

/

بازیگران

/

فیلم mother از نگاه منتقدین

[ آرونوفسکیاخبار فیلم !motherفیلم mother!معرفی فیلم !motherنقد فیلم !mother, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

 نقدهای اولیه فیلم !mother همه یک چیز را نشان می دهند: فیلمی درگیرکننده که مخاطبش در هنگام تماشای آن تنش فروانی حس کرده و همزمان آن را تحسین می کند.

«تاد مک کارتی» از Hollywood Reporter می نویسد:

این فیلم فضایی شبیه به Rosemary’s Baby دارد و داستان ترسناک و صمیمانه اش شما را تا پایان مجذوب خواهد کرد. این فیلم نشان می دهد که برای بعضی هنرمندان، خلق هنر از همه چیز مهمتر است.

«مک کارتی» با تحسین نحوه ی فیلم برداری، طراحی صحنه و بازی «جنفیر لارنس» و «خاویر باردم» (3 موردی که در اکثر نقدها از آنان تمجید شده است) نقد خود را ادامه می دهد:

این فیلم داستان هنرمندی را روایت می کند که خودش را از تمام مسئولیت های زندگی و اخلاقی رها کرده؛ هنرمندی که افکارش آنچنان توسط غرور و اهمیت کارش پوشیده شده که فکر می کند هیچ چیز و هیچ کس به اندازه ی هنری که او خلق می کند، مهم نیست.

«مارلو استرن» از Daily Beast احتمال اتوبیوگرافی بودن فیلم را به میان می آورد:

فیلم عمدتا با ذات آشفته ی هنرمند سر و کار دارد و نشان می دهد که او چگونه به اسم هنر با روح و روان اطرافیانش بازی می کند. به همین دلیل، این فیلم می تواند تلاش هنرمند (آرونوفسکی) برای اظهار ندامت به نزدیکانی که رنجانده باشد.

وی در پایان اضافه می کند:

این فیلم برای بازی کردن با روان شما ساخته شده و این کار را هم به بهترین نحو ممکن انجام می دهد.

در مقابل، «بن کرول» از IndieWire می نویسد:

ساختار فیلم بیش از حد پیچیده و مبهم است و بنابراین نمی تواند یک اتوبیوگرافی باشد. mother! چیزی فراتر از Black Swan است؛ در این فیلم «آرونوفسکی» کاراکتر های فیلمش را به سفری کابوس مانند می برد که در نیمه ی سوم فیلم شاهد اوج آن خواهند بود؛ نیمه ای که مسائلی چون مذهب و سیاست به میان خواهد آمد.

«بریان فورمو» از Collider می نویسد:

فیلم مانند رویایی است که در اوج تب به سراغتان می آید. دلیل اصلی موفقیت این فیلم، توانایی فیلمسازی بی نظیر «آرونوفسکی» است. اگر خوب به داستان فکر کنید متوجه خواهید شد که هیچ چیز خاصی در مورد آن وجود ندارد و این «آرونوفسکی» است با دید هنری خود آن را تبدیل به یک فیلم عالی کرده.

با وجود این نقدهای مثبت، مطمئنا تماشاگران زیادی در بیست و چهارم شهریور برای دیدن !mother به سینما خواهند آمد.


فیلم !mother از نگاه منتقدین