خرید اینترنتی کفی افزایش قد

خیلی ها «مارک همیل» را برای بازی در مجموعه ی Star Wars می شناسند، ولی با این حال برای طرفداران داستان های مصور و بخصوص کسانی که Batman: The Animated Series را تماشا کرده اند، «همیل» همیشه جوکر بوده و مدت هاست که با خنده های دیوانه کننده اش صداپیشگی این کاراکتر را به عهده داشته است. آیا این بازیگر و صداپیشه ی 54 ساله واقعا بهترین «جوکر» است؟ یا اینکه «جک نیکلسون» و «هیث لجر» برازنده ی این عنوان هستند؟ (جرد لتو و سزار رومرو را اصلا فراموش کنید!)

جک نیکلسون

حضور در: Batman (1989)

به جای خلق یک نقش کاملا جدید، «نیکلسون» جوکری را به ما نشان داد که جذابیتی همانند شخصیت های اصلی در فیلم های One Flew Over the Cuckoo’s Nest و The Shining داشت. جوکرِ «نیکلسون» گذشته اش را همانند داستان های مصور روایت می کرد: افتادن به درون یک مایع سبزرنگ زندگی اش را دگرگون کرد و کشتن برایش تبدیل به یک تفریح شد. این جوکر کاملا بی ثبات و یک دیوانه ی تمام عیار است و پس از دیدن Batman 1989 صورت رنگ شده ی «نیکلسون» برای همیشه در ذهنتان حک خواهد شد.

لباس: 7 از 10

خنده ی دیوانه وار: 7 از 10

مهارت در کشتن افراد: 7 از 10

امتیاز کلی: 7 از 10

هیث لجر

حضور در: The Dark Knight (2008)

قرار بود این بازیگر استرالیایی نقش جوکر در جدیدترین فیلم «کریستوفر نولان» خلق کند. هیچ انتظاری از او نمی رفت؛ اما زمانی که فیلم اکران شد، بازی درگیر کننده ی او و تنشی که در هر صحنه از فیلم ایجاد می کرد باعث ایجاد یکی از به یاد ماندنی ترین ضدقهرمان های سینما شد. جوکر او با سایرین تفاوت داشت: ترکیبی از دیوانگی خالص، حرکات و تیک های عصبی و دیالوگ های ناب. بازی «لجر» آنقدر خوب و تاثیرگذار بود که اکثر طرفدران باور دارند هیچ فردی توانایی اجرای بهتر نقش جوکر را ندارد. بازی «جرد لتو» در فیلم Suicide Squad نیز سند دیگری بر این ادعاست.

لباس: 7٫5 از 10

خنده ی دیوانه وار: 8 از 10

مهارت در کشتن افراد: 8٫5 از 10

امتیاز کلی: 8٫5 از 10

مارک همیل

حضور در: تعداد فراوانی از انیمیشن ها و بازی های ویدئویی

«همیل» همواره با صدای خاص و خنده های دیوانه وارش به عنوان صدای جوکر شناخته می شود. جوکرِ «همیل» علاوه بر خطرناک بودن هرزگاهی جوک و مطالب طنز هم می گوید! او یک سرگرم کننده ی واقعیست که هدفش فقط راضی کردن خودش است. خیلی ها عقیده دارند که جوکر او باید شخصیت تیره تری داشته باشد و کشت و کشتار بیشتری انجام دهد. در The Killing Joke همین اتفاق رخ داد و علی رغم درخشش «همیل» در این انیمیشن، داستان ضیعف و تکراری مانع از موفقیت آن شد. به هر حال یک چیز مشخص است؛ اگر بهترین بازیگر جوکر «هیث لجر» است، بهترین صداپیشه ی این شخصیت کسی جز «مارک همیل» نخواهد بود.

لباس: 6 از 10

خنده ی دیوانه وار: 10 از 10

مهارت در کشتن افراد: 6 از 10

امتیاز کلی: 8 از 10


«مارک همیل»، «جک نیکلسون»، «هیث لجر»… بهترین بازیگر نقش «جوکر» کیست؟